Дослідники визначили найскладніший період у житті людини, і це не 35 років, як стверджував Том Генкс.


Американський актор і продюсер Том Генкс вважає, що найважчий період у його житті вже позаду. Він впевнений, що це сталося в 35 років, коли починаються перші ознаки старіння організму.

Попри те, що наукових досліджень наслідків досягнення 35 років мало, експерти не погоджуються з думкою актора. Стів Гоффманн, професор комп'ютерної біології в Інституті старіння Лейбніца в Єні (Німеччина), каже, що найважчим віком у житті є період десь між 45 і 50 роками, пише MailOnline.

Згідно з висловлюванням експерта, епідеміологічні дослідження свідчать про те, що захворюваність на різні вікові хвороби та порушення може починатися не з 35 років, а приблизно на 10-15 років раніше. Проте, він також не зазначає, що в сучасній науці триває безліч дискусій щодо того, в який саме момент стартує процес біологічного старіння.

"За словами деяких науковців, процес біологічного старіння може розпочинатися в окремих ділянках організму ще до народження. Інші ж вважають, що він активується лише після досягнення статевої зрілості", - зазначає він.

Професор Гоффманн підкреслив, що старіння є надзвичайно особистісним процесом, на який впливають численні чинники, серед яких генетичні особливості, стрес, харчування та куріння.

Нещодавно науковці здійснили нове дослідження, в рамках якого було виявлено дві істотні хвилі раптових вікових змін у людському організмі. Дослідницька група, яку очолює доктор Майкл Снайдер зі Стенфордського університету, проаналізувала зразки 108 здорових індивідів віком від 25 до 75 років.

Дослідники виявили, що зміни, пов'язані з віком, такі як сповільнення метаболізму та підвищений ризик захворювань, досягають помітних піків у 44 і 60 років. Проте це не означає, що не існують інших етапів старіння, наприклад, у період 30-35 років, про що згадує Том Генкс.

"Метаболізм сповільнюється, гравітація починає негативно впливати на вас, ваші кістки зазнають зносу, і ви змінюєте свою позу", - так описує своє життя у 35 років актор, якому сьогодні 68. Він зазначає, що тепер почувається набагато краще: "Мої діти виросли, я активно займаюся спортом і дотримуюсь здорового раціону. У 35 у мене не було таких можливостей — життя тоді було справжнім тягарем".

Заява актора знайшла відгук у багатьох користувачів соціальних мереж, яким нині 35 років. Вони зазначили, що відчувають подібні емоції та поділяють думку Тома Генкса:

"Це вік, коли люди часто жонглюють такими важливими обов'язками, як створення сім'ї, кар'єрний тиск і фінансові зобов'язання, що залишає мало місця для особистого здоров'я та догляду за собою".

Том Генкс висловлює думку, що в 35 років людина починає відчувати втому. Проте я можу виконати більше віджимань у свої 50 років, ніж у 35.

Є також коментарі від користувачів похилого віку, які зазначають, що наближаються до свого 70-річчя, і не відчувають поліпшення у своєму самопочутті.

У 35 років я важив на два розміри менше, не відчував жодного дискомфорту, мав значно більше фінансів і загалом почувався більш щасливим.

На даний момент мені 69 років, я на пенсії, моя вага зросла на два розміри, і я відчуваю себе самотньою. Мій фізичний стан погіршується, і за останній рік у мене виникли труднощі з колінами.

Професорка анатомії в медичній школі Брайтона та Сассекса, Клер Сміт також підтримує думку колеги професора Хоффмана і говорить, що на наш стан вливає дуже багато факторів, в основному те, як людина ставиться до свого здоров'я у будь-якому віці.

"Наші тіла — це складні механізми, в яких у клітинах постійно відбуваються природні ушкодження та помилки. У молодому віці організм має більшу здатність до самовідновлення, але з часом як кількість ушкоджень, так і здатність до регенерації зростають, що ми сприймаємо як ознаки старіння", — зазначає вона. Сміт також додала, що реакція організму залежить частково від генетичних факторів, а частково — від способу життя, зокрема раціону харчування.

Related posts