Дослідники виявили підводну споруду, що налічує п'ять тисяч років, здатну змінити наше уявлення про історію людства.
Які відкриття зробили дослідники та яким чином ця знахідка може вплинути на наше розуміння історії людства, повідомляє РБК-Україна (проєкт Styler) на основі матеріалів дослідження, опублікованих у журналі Nature.
Старовинний підводний міст був знайдений під час пірнання в печері Дженовезе на острові Майорка. Він розташований на глибині близько 30 метрів і має довжину 7,5 метрів. Міст побудований з великих вапнякових блоків та валунів, що свідчить про складну будівельну техніку, якою, ймовірно, володіли стародавні мешканці острова.
Присутність цього мосту та інших об'єктів у печері свідчить про те, що люди активно експлуатували водні ресурси і розвивали інфраструктуру для судноплавства.
Керамічні вироби, знайдені дослідниками в печері, мають вік приблизно 3500 років, що наводить на думку про те, що міст міг бути споруджений ще до цього часу. Завдяки геологічним дослідженням та аналізу будови мосту вчені змогли встановити його вік - приблизно 5600 років.
Це найбільше вражає науковців, адже ставить під питання традиційні уявлення про колонізацію островів Середземномор'я.
Попередні дослідження свідчили про те, що освоєння цих земель людьми розпочалося приблизно 4400 років тому. Проте нещодавня знахідка на Майорці вказує на те, що цей процес відбувався значно раніше.
Окрім цього, дослідники мають ще безліч запитань: з якою метою було зведено цей міст, які ще загадки таємничо приховує печера Дженовезе, і яким чином давні люди володіли такими технологіями.
Професор Богдан Онак з Університету Південної Флоріди, який є головним автором цього дослідження, підкреслив, що справжні мотиви створення мосту досі залишаються невідомими.
Відкриття цього мосту - важливий крок у розумінні ранньої історії людства. Воно свідчить про те, що наші предки були набагато більш розвиненими та винахідливими, ніж ми думали, і що вони могли освоїти острови Середземномор'я набагато раніше, ніж припускали вчені.