Чи вдасться реалізувати їх за значну суму? Яка цінність старих монет часів СРСР?
Існує поширене переконання, що всі старовинні монети мають високу цінність, включаючи й ті, що виготовлялися за часів СРСР. Проте, насправді, це не зовсім вірно. Багато з тих монет, які українці можуть виявити у старих гаманцях, насправді є звичайними металевими предметами без значної вартості.
Згідно з інформацією, яку надав редактор платформи "Монети-Ягідки" Віталій Ткач, колекціонери можуть придбати такі монети, але лише за символічну суму в 1 грн. Проте це можливо тільки за умови, що монети знаходяться в доброму стані. Інакше, їм навряд чи вдасться розраховувати навіть на таку пропозицію.
"Імовірно, ця монета буде іржавою. Крім того, її можливе потемніння зовсім не сприяє підвищенню вартості. Навпаки, це лише знижує її цінність", - підкреслив Ткач.
Проте існують певні екземпляри, які все ж можуть бути продані за високу ціну. Наприклад, ті, що виготовлені зі срібла або золота.
Експерт пояснив: колекціонери можуть дорого заплатити за монети, наприклад, 1947-1958 років випуску. Однак знайти "у вільному доступі" їх - чи цінні різновиди інших років - практично нереально.
Водночас, самостійно визначити, чи коштує монета якихось грошей, навряд чи можливо. Річ у тім, що часто колекційною її робить малопомітна дрібна деталь, яку можуть помітити лише фахівці. Тому краще показати копійку фахівцям.
Знайти ж їх можна у тематичних групах та пабліках у соцмережах. За сам огляд, за його словами грошей ніхто не візьме. Адже "на 99% монета нічого не вартує".
Як повідомляло OBOZ.UA, Національний банк України нещодавно випустив нову ювілейну монету номіналом 10 гривень. Ця монета відзначає успіхи України у галузі цифрових технологій та інновацій, а її форма є незвичною для монет — квадратною.