Застосувавши традиційні наративи, аналітики ISW роз'яснили, яким чином Путін перешкоджає мирним переговорам з Україною.
Диктатор намагається спотворити українські закони, аби поставити під сумнів легітимність президента України.
Президент Росії Володимир Путін висловив думку, що для початку переговорів з Росією необхідно змінити українське керівництво, ставлячи під сумнів легітимність Володимира Зеленського на посаді президента України.
Згідно з інформацією, наданою Інститутом вивчення війни (ISW), 16 грудня Володимир Путін знову звернувся до теми нелегітимності української влади. Він повторив неправдиву заяву про те, що Конституція України нібито дозволяє лише продовження мандату Верховної Ради, але не президентських повноважень, навіть у часи воєнного стану. Путін також звинуватив українську сторону у порушенні конституційних норм через продовження терміну повноважень Володимира Зеленського.
Однак, українські закони детально визначають порядок проведення виборів у період воєнного стану, що був оголошений у лютому 2022 року. За таких обставин реалізація президентських, парламентських чи місцевих виборів є недоступною.
Аналітики вказали, що Кремль знову почав маніпулювати українським законодавством, аби підкреслити вимогу зміни влади в Києві як обов'язкову умову для будь-яких переговорів з Росією. В ISW відзначають, що Кремль не має наміру вести чесні перемовини і намагається отримати від України якомога більше поступок, зокрема шляхом ліквідації легітимного уряду.
"Посадовці Кремля і далі нахабно перекручують українську Конституцію, щоб підкріпити свою версію подій. Це відповідає тривалій російській пропаганді, що має на меті підірвати український суверенітет," - підкреслили аналітики.
Дональд Трамп заявив, що президент України Володимир Зеленський має готуватися до того, щоб укласти угоду про завершення війни. За його словами, він має намір обговорити це з кремлівським диктатором Володимиром Путіним.
Трамп також не відкинув можливість скасування дозволу для України на проведення атак західною зброєю по території Росії.
Як писав директор програми з Євразії в Інституті відповідального державного управління Квінсі Анатоль Лівен, Трампу доведеться вирішити, на якому етапі врегулювання конфлікту потрібно залучати до цього процесу Київ. Він вважає, що до початкового етапу врегулювання конфлікту Україну залучати не потрібно.