Народний депутат повідомив, що Верховна Рада не вносила змін до правового статусу САП.

Ухвалений Верховною Радою закон, що стосується роботи антикорупційних органів, не вносить змін до повноважень генерального прокурора, заявив народний депутат, голова комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас в ефірі ICTV.
"Процес залишився незмінним. До прийняття цього закону лише генеральний прокурор мав право вносити корективи до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо окремих суб'єктів. Генеральний прокурор також раніше мав повноваження притягувати народних депутатів до відповідальності," – зазначив він.
Іонушас також наголосив, що чинним законодавством передбачено окрему процедуру притягнення до відповідальності працівників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), і новий закон не вносить жодних змін у цю сферу.
"Попри існування КДКП (Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів), існують специфічні положення, що регулюють відповідальність антикорупційних прокурорів. Цей закон не передбачає жодних змін," – зазначив депутат.
За його словами, і раніше генеральний прокурор мав право витребовувати справу й передавати її за неефективністю до іншого органу.
"Ми маємо єдину прокуратурну систему, очолювану генеральним прокурором. Це означає, що він повинен мати відповідні повноваження для розслідування різних справ," — підкреслив він.
Коментуючи зауваження щодо відповідності ухвалених змін євроінтеграційним зобов'язанням України, Іонушас закликав дочекатися офіційної позиції Європейського Союзу.
"Давайте дочекаємося офіційної позиції саме керівництва ЄС. Після того будемо оцінювати ситуацію", -- додав він.