70% світового населення відчує на собі наслідки: науковці застерегли людство про очікувані екстремальні погодні явища в наступні 20 років.
Дослідники застерігають, що впродовж наступних двох десятиліть близько 70% світового населення стане свідками "інтенсивного та швидкого" зростання екстремальних погодних умов. Очікується, що сильні спеки та рясні дощі стануть більш розповсюдженими внаслідок змін клімату.
Згідно з оцінками норвезьких дослідників, майже 75% світового населення — близько 5,6 мільярда осіб — зазнає значних змін в умовах погоди, якщо викиди вуглекислого газу не будуть знижені. Навіть у найоптимістичнішому варіанті ситуації понад 1,5 мільярда людей у всьому світі можуть стати жертвами нестерпної спеки та раптових повеней, повідомляє DailyMail.
Фахівці встановили, що в обширному регіоні, який охоплює Іспанію, Італію, Марокко, Перу, Індію, Пакистан та Саудівську Аравію, прогнозується "значне та швидке" зростання температури та рівня опадів.
Вчені з Центру міжнародних кліматичних досліджень CICERO в Осло об'єднали дані з чотирьох масштабних кліматичних моделей, щоб оцінити, як зміняться максимальні показники опадів і температури впродовж наступних двадцяти років.
"Ми зосереджуємося на регіональних змінах через їхню більшу релевантність досвіду людей та екосистем порівняно з глобальним середнім значенням, і визначаємо регіони, які, за прогнозами, зазнають істотних змін у показниках", - наголосив провідний автор дослідження, доктор Карлі Айлс.
Відповідно до сценарію з високим рівнем викидів парникових газів, цей метод дослідження визначає, що значна територія земної кулі зазнає екстремальних змін. У таких регіонах, як Середземномор'я, Північно-Західна та Південна Америка та Східна Азія, спостерігатимуться "стійкі, безпрецедентні темпи змін протягом двох чи більше десятиліть".
В загальному, території, що можуть зазнати швидких змін у екстремальних погодних умовах, будуть охоплювати 70% населення планети (приблизно 5,6 мільярда людей), якщо викиди не зменшаться суттєво.
"Головний висновок полягає в тому, наскільки швидко змінюватимуться погодні умови в усьому світі протягом наступних двох десятиліть, незалежно від скорочення викидів", - зауважив співавтор дослідження, доктор Бйорн Самсет.
У сценарії з низькими викидами, 20% світового населення (1,6 мільярда людей) все ще зазнають негативних наслідків. "Хоча зменшення викидів є ефективним, зміни, які ми вже викликали, настільки серйозні, що їхній вплив буде відчутний ще протягом певного часу," - зазначив доктор Самсет.
Якщо температура планети й надалі зростатиме і вологість підвищуватиметься темпами, які прогнозують вчені, це призведе до збільшення ймовірності виникнення екстремальних природних явищ.
Дослідники підкреслюють, що хвилі спеки здатні викликати тепловий стрес, що призводить до підвищення смертності серед людей та тварин, порушує баланс екосистем, знижує продуктивність сільського господарства, ускладнює охолодження електростанцій та викликає перебої у транспортних системах.
OBOZ.UA вже повідомляв, що 2024 рік став офіційно визнаним найгарячішим роком у історії внаслідок змін клімату.