Дистанційна робота чи офісна обстановка: які умови обирають українці при пошуку нових можливостей?
Кандидати конкурують за вакансії в інтернеті.
Гнучкий графік та можливість працювати з будь-якого місця приваблюють чимало шукачів роботи. Ще більш актуальною віддалена робота стала з початком повномасштабного вторгення РФ, коли через безпекові загрози українці були вимушені залишити свої домівки та переїхати в інші регіони чи за межі країни.
В порівнянні з вакансіями в офісах, дистанційна робота набирає все більше популярності. Вікторія Білякова, PR-менеджерка платформи Work.ua, зазначила в коментарі для видання, що, згідно з даними порталу, конкуренція за віддалені позиції серед кандидатів у п'ять разів перевищує середній рівень на ринку праці.
"Отже, українці дійсно більше схильні до онлайн-роботи. Проте, слід пам'ятати, що на зацікавленість у вакансіях впливають численні фактори," - підкреслила вона.
Серед найконкурентніших вакансій - пропозиції з IT та маркетингу, розповіла Вікторія Білякова.
РБК-Україна провела аналіз платформ пошуку роботи та подає інформацію про найбільш поширені вакансії для віддаленого працевлаштування.
Згідно з даними аналітики OLX Робота, протягом останніх шести місяців українцям найчастіше траплялися віддалені позиції для менеджерів з продажу, продавців та адміністраторів.
Зі свого боку, кандидати також активно реагували на вакансії в галузі онлайн-роботи, зокрема на посади менеджерів з продажу, торговців та копірайтерів.
На Work.ua найбільше оголошень про вакансії в сфері "IT, комп'ютери, інтернет" (2326 станом на 4 вересня 2024) та "Маркетинг, реклама, PR" (1878). Як повідомила представниця порталу, саме в цих сферах спостерігається найвища конкуренція за робочі місця.
Скриншот Work.ua
Станом на 4 вересня на порталі robota.ua було представлено 8564 вакансії, що передбачають можливість дистанційної роботи, з загального обсягу 112 016 пропозицій від роботодавців.
Максимальна кількість онлайн-робочих пропозицій спостерігається в наступних сферах:
Середня зарплата у категорії "Дистанційна робота" на порталі Work.ua значиться на рівні 27,5 тис. грн.
На затребувану онлайн-позицію "менеджер з продажу" компанії готові запропонувати зарплату у розмірі 29,5 тисяч гривень, тоді як фахівці з роботи з клієнтами можуть розраховувати на 25 тисяч гривень.
Скриншот Work.ua
Маркетолог на "дистанційці" може заробляти 32,5 тис. грн в середньому, а от операторам сall-центру пропонують 18,5 тис. грн.
Найвищі зарплати для фахівців, які працюють віддалено, спостерігаються у сфері IT. Наприклад, розробникам на C++ готові запропонувати 135 тисяч гривень, тоді як спеціалісти з iOS можуть розраховувати на зарплату в 80 тисяч гривень.
Крім IT-фахівців, на значний дохід завдяки онлайн-роботі можуть претендувати також брокери, середня заробітна плата яких у вакансіях становить 70 тисяч гривень.