Чи очікуються знову відключення? У Верховній Раді зробили заяву про можливу нестачу електроенергії в літній період та запропонували три варіанти вирішення проблеми.


Цього літа в Україні може виникнути дефіцит електроенергії в вечірні години, особливо під час спекотних днів. У цей період на енергоблоках заплановано проведення сезонних ремонтних робіт.

Внаслідок цього вони "не зможуть забезпечити той обсяг електричної енергії в мережу". Член Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунального господарства, депутат Сергій Нагорняк поділився цією інформацією під час телепередачі.

"Таким чином, частково енергію також надаватимуть сонячні електростанції, хоча їхня продуктивність вища в ті моменти, коли попит на електрику знижується," - зазначив він.

Представник профільного комітету також назвав три кроки, які мають допомогти уникнути виникнення дефіциту електрики влітку. Це збільшення граничної ціни для імпортерів, залучення держкомпаній до імпорту та встановлення українцями сонячних панелей та накопичувачів.

Щодо першого етапу, Нагорняк зазначив, що якщо регулятор підвищить максимальну ціну за вечірні години споживання електроенергії, це може створити умови для імпортуючих компаній, щоб активніше залучати електричну енергію з інших країн, збільшувати постачання до України і, як наслідок, зменшувати дефіцит в енергетичній системі.

Другим кроком, який може здійснити уряд, є зобов'язання "Енергоатому" та "Укргідроенерго" виконувати функції імпортерів електричної енергії в вечірні години, подібно до державного трейдера.

"Власне, у вечірні години вони можуть імпортувати цю електричну енергію з-за кордону, а потім, звісно, продавати її за нижчими цінами для населення", - зазначив Нагорняк.

Це може дати можливість уникнути дефіциту в вечірні години у літні місяці, коли буде найбільше споживання.

"Чи вдасться уряду та регулятору вжити такі заходи, чи ні, побачимо в майбутньому," - зазначив депутат.

Третій крок, який можуть зробити українці, полягає у використанні державної програми для встановлення сонячних електростанцій та акумуляторів. Це дасть можливість виробляти електроенергію вдень і використовувати її в вечірній час.

Згідно з інформацією, опублікованою OBOZ.UA, максимально допустима потужність експорту електроенергії з України та Молдови до країн Європейського Союзу збільшилась до 650 МВт. Це рішення ENTSO-E, як очікується, сприятиме підвищенню доходів України від торгівлі електрикою та допоможе зберегти стабільність енергетичної системи.

Related posts