Військовополонені з Північної Кореї в Україні відчувають себе так, ніби "перемістилися в інший час", - повідомляє The Times.
Солдати Кім Чен Ина не мають уявлення про те, де вони знаходяться, і будуть вражені наявністю гарячої води та туалетів у житлових приміщеннях.
Президент України Зеленський минулої суботи опублікував на сайті X фотографії двох північнокорейських солдатів, захоплених у полон ЗСУ. Як зазначає The Times, це одні з перших військовополонених із КНДР, захоплених у бою з часів Корейської війни 1950 року.
В інтернеті з'явилися відеозаписи допитів, на яких полонені зізнаються, що не мають уявлення про те, в якій країні знаходяться. Коли їх питають, чи прагнуть вони повернутися додому, один з них кидає знак "так" головою, а інший відповідає: "Я хочу жити в Україні".
Як підкреслює Сокіл Парк, керівник організації "Свобода в Північній Кореї", ці двоє осіб, які опинилися в умовах, кардинально відмінних від звичного для них життя, відчуватимуть страх і розгубленість, а також зіштовхнуться з "неможливим" вибором.
"Покинути Північну Корею дуже складно. Не обов'язково навіть через індоктринацію, але тому що це твій дім. Тут перебуває ваша сім'я, і для більшості людей це величезний фактор", - каже він. "Є також побоювання, що якщо ви вирішите не повертатися додому, то що може трапитися з членами вашої родини?".
Деніел Тудор, один із авторів книги "North Korea Confidential", зазначає, що можливі наслідки для потенційних зрадників можуть бути жорстокими. "Вони можуть думати так: 'Я можу перебратися до Європи і насолоджуватися кращим життям, але з іншого боку, що станеться з моїми батьками?' Режим здатен відправити вашу родину до трудових таборів, можливо, на тривалий час", - зазначає він.
Сокіл додав, що солдати, ймовірно, не знали своїх прав як військовополонених і, можливо, робили свої заяви, вважаючи, що будь-яка неправильна відповідь може призвести до тортур або смерті.
На думку Сокіла, біженці, з якими він взаємодіє, характеризують початок нового етапу життя в пошуках безпеки в іншій державі як своєрідний вихід з машини часу для північнокорейських дезертирів.
"Це немовби персонаж з вікторіанської епохи потрапив у сучасну Англію. Хоча основи людських взаємин залишаються схожими, очевидно, що технологічний прогрес тут на зовсім іншому рівні. Вони могли б бути вражені такими простими речами, як гаряча вода чи наявність туалету у домі", - підкреслює він.
Невдовзі після того, як північнокорейських військових відправили на фронт в Україні, з'явилися чутки про те, що солдати, які раніше не мали змоги користуватися Інтернетом, почали активно шукати порнографічний контент в мережі. Хоча Сокіл має сумніви щодо цих непідтверджених інформацій, він зазначає, що для тих, хто втік з країни, "інтернет-простори можуть стати справжнім шоком".
Вважається, що в обмін на поставку військ Кім Чен Ин отримує доступ до передових військових технологій Москви, а також продовольство, ресурси і корисний досвід ведення війни.
"Кров звичайних солдатів завжди корисна, тому що дуже важливо мати реальний бойовий досвід", - каже професор Марк Галеотті, старший науковий співробітник аналітичного центру Royal United Services Institute. "Це дає їм, а головне - їхньому офіцерському складу, можливість побачити, який вигляд має сучасна війна XXI століття, і перейняти ці уроки".
Солдати КНДР в Україні - останні новини
Згадаємо, що голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер охарактеризував участь КНДР у конфлікті в Україні як "стратегічну помилку", підкресливши "низьку ефективність" залучення солдатів КНДР до російських військових операцій.
Аналітики з американського Інституту дослідження війни оцінили, що при поточному рівні втрат, 12-тисячний військовий контингент Північної Кореї в Курській області може бути повністю знищений протягом наступних трьох місяців.
Можливо, вас також зацікавлять останні новини: