ВООЗ про метапневмовірус з Китаю: звичне захворювання, яке активізується в зимовий та весняний періоди.


Згідно з інформацією, опублікованою РБК-Україна, цю заяву зробила представниця ВООЗ Маргарет Гарріс під час прес-брифінгу.

Як зазначила представниця ВООЗ, дані про захворюваність на респіраторні інфекції в Китаї "відповідають нормальному рівню".

"Це те, що ми очікували б побачити взимку", - заявила Гарріс.

Коментуючі занепокоєння у різних країнах стосовно HMPV, який спричинив у Китаї колапс медичної системи, речниця ВООЗ зазначила, що використання лікарень у КНР нижче, ніж в аналогічний період минулого року, і що в країні не було оголошено надзвичайних ситуацій або не було розпочато реагування на надзвичайні ситуації у зв'язку з цими респіраторними інфекціями.

"Метапневмовірус людини не є новим вірусом. Його вперше ідентифікували у 2001 році, і він вже довгий час присутній у людській популяції. Це звичайний вірус, який активний в зимовий та весняний періоди," - зазначила Гарріс.

Представник Всесвітньої організації охорони здоров'я зазначив, що зазвичай цей вірус проявляється респіраторними симптомами, які схожі на ті, що виникають при звичному грипі.

Обговорюючи потенціал поширення HMPV серед населення, представники ВООЗ зазначили, що метапневмовірус може передаватися так само, як і ряд інших респіраторних вірусів. Інфекція може відбуватися через краплі, що вивільняються під час кашлю чи чхання, а також через фізичний контакт, наприклад, при рукостисканні або дотику до забруднених об'єктів.

За словами Гарріс, існують "елементарні заходи", які можуть допомогти стримати поширення. Зокрема, при появі симптомів рекомендується залишатися вдома та дотримуватися ізоляції. Також варто носити маски, забезпечити кращу вентиляцію в приміщеннях "коли це можливо", а під час кашлю та чхання прикривати обличчя серветкою.

Представниця ВООЗ розповіла, що деякі люди мають підвищений ризик важкого перебігу хвороби при інфекціях HMPV.

"У деяких випадках, як і будь-який звичайний вірус застуди, це може призвести до більш серйозних захворювань у людей, які не мають імунітету або мають дуже слабку імунну систему", - сказала вона.

Також до групи ризику входять малюки, зокрема немовлята, а також особи похилого віку.

Related posts