Генерал заявив, що військово-повітряні сили Китаю мають явну перевагу над США в західній частині Тихого океану.
Військові аналітики уточнюють, що справа не у кількості літаків, як такій.
Сполучені Штати поступово втрачають свою авіаційну домінантність над Китаєм у західній зоні Тихого океану. Якщо врахувати тільки новітні літаки, то перевага вже належить китайській стороні, повідомляє видання Aviationist.
За підрахунками бригадного генерала Дага Уікерта, вже за два роки Китай переважатиме США на захід від 180° меридіану за кількістю сучасних винищувачів у 12 разів, а за літаками п'ятого покоління у 5 разів. Маючи 225 бомбардувальників в регіоні, китайські повітряні сили вже є лідером тут.
Вікерт є командиром одного з найважливіших підрозділів ВПС США, 412-го випробувального крила, яке проводить тестування та оцінку всього, чим користуються американські ВПС - від літаків до програмного забезпечення. Тобто він знає, що каже.
Проте український військово-аналітичний проект Defense Express робить значний акцент на цих підрахунках. Спираючись на інформацію зі статистичного щорічника Military Balance, він підкреслює, що Китай має в своєму арсеналі більше ніж 2200 бойових літаків різних типів.
З них близько 18% є дуже старими Chengdu J-7 (китайська модернізована копія МиГ-21). Ще є чимало не нажто молодих Shenyang J-8. Основна маса китайських літаків, це відносно сучасні Chengdu J-10 і Shenyang J-11 (по 600 одиниць), які є китайською версією Су-27. Але головним козирем китайських ВПС є понад 200 сучасних J-20. І їх кількість буде зростати.
Натомість американська бойова авіація налічує загалом до 3150 винищувачів, штурмовиків та бомбардувальників. У Defense Express наголошують, що вже за цим параметром видно, що перевагу мають США, а не Китай. Зокрема у американців є понад 370 F-15, понад 800 F-16, понад 900 F/A-18, близько 180 F-22, понад 630 F-35, близько 200 штурмовиків A-10.
"Отже, навіть якщо зосередитися лише на п’ятому поколінні літаків, США мають значну перевагу над Китаєм. (...) Це викликає запитання: як у США визначили співвідношення між китайськими і власними літаками, що свідчить про їхню значну перевагу над потенційним супротивником? (...) Важливим уточненням є те, що Китай має перевагу на заході від 180° меридіану. Це означає, що в регіонах, де США не мають достатньої кількості авіабаз для розміщення усіх своїх сил", - зазначають українські експерти.
Як повідомлялося в УНІАН, Україна знизила свої позиції в міжнародному рейтингу найпотужніших армій світу і ризикує незабаром втратити місце в першій двадцятці. На цьому фоні виявилися попереду навіть ті держави, які мають меншу чисельність військових та техніки, але володіють іншими стратегічними перевагами.
Ми також згадали, що в Китаї знайшли спосіб швидко нейтралізувати тисячі супутників Starlink. Враховуючи уроки, отримані під час російсько-українського конфлікту, Пекін зробив висновок, що в умовах потенційного військового протистояння зі США слід терміново вивести з ладу американські супутники.