Врятував близько 200 життів: біолог поділився розповіддю про найзнаменитішого бойового голуба у світі.
Шер Амі був нагороджений медаллю Croix de Guerre за відвагу, продемонстровану під час доставки критично важливих повідомлень в період служби.
Перша світова війна стала епохою значних військових інновацій. На фронті вперше були використані такі революційні технології, як бронетанки, кулемети, літаки, підводні човни та польові телефони. Цю інформацію наводить Скотт Треверс, американський еволюційний біолог з Ратгерського університету, у статті для Forbes.
Проте армії під час Першої світової війни не досягли повної модернізації – вони все ще покладалися на традиційні методи ведення війни. Яскравим свідченням цього є історія "Шер Амі", знаменитого поштового голуба, який врятував долю цілого американського батальйону, доставивши своє знамените повідомлення:
"Ми перебуваємо на трасі, яка йде паралельно 276.4. Наша артилерія веде вогонь, спрямовуючи його прямо на нас. Благаю, зупиніть це!"
Шер Амі був самцем поштового голуба, який з'явився на світ навесні 1918 року в Норфолку, Англія. Він увійшов до складу 600 англійських голубів, переданих Американському корпусу сигнальних голубів – спеціальному підрозділу армії США, що займався підготовкою та використанням поштових голубів для зв'язку та розвідувальних цілей.
У вересні 1918 року Шер Амі був серед 60 голубів, призначених для підтримки зусиль зі зв'язку 77-ї піхотної дивізії США, що билася з німцями в Аргоннському лісі на північному сході Франції.
Автор пише, що доля не була прихильною до дивізії - у жовтні 1918 року понад 550 осіб опинилися в пастці за лінією фронту без їжі та боєприпасів. Командир дивізії, майор Чарльз Віттлсі, намагався відправити гінців, щоб попередити союзні війська про їхнє безвихідне становище, але їх постійно перехоплювали німці, які їх оточували. Оскільки союзники не знали про їхнє становище за лінією фронту, дивізія зіткнулася з атаками з боку німців, а також із дедалі більшим натиском дружнього вогню.
Віттлсі робив спроби проінформувати своїх союзників про поточну ситуацію, використовуючи поштових голубів. Один із птахів, який мав на собі записку з текстом "Багато поранених. Евакуація неможлива", був перехоплений німецькими військами, а решту голубів вдалося зупинити в їхніх спробах донести сигнал тривоги.
Шер Амі, незважаючи на отримані поранення в груди та ногу, а також втрату ока, зміг прорватися. Завдяки його інстинктивним діям було врятовано сто дев'яносто чотири піхотинці.
Відзначається, що шер Амі здобув звання героя, і медики армії докладали всіх зусиль, щоб зберегти його життя. Проте, його травми виявилися занадто важкими, і він помер менш ніж через рік у Форт-Монмуті, штат Нью-Джерсі. Його опудало зараз можна побачити в Смітсонівському інституті у Вашингтоні.
Стовідсотково через століття, у 2021 році, вчені з Національного музею природознавства та Смітсонівського зоопарку застосували сучасні методи аналізу ДНК для поглиблення знань про відомого бойового голуба.
Зібравши зразки тканин з ампутованої правої ноги Шер Амі (яка постраждала від німецького вогню) та з нижньої частини подушечки лівого заднього пальця, вчені змогли підтвердити, що цей птах насправді є самцем, як і було припущено раніше.
Шер Амі був нагороджений медаллю Croix de Guerre за відвагу, продемонстровану під час доставки критично важливих повідомлень в період служби. У 1931 році його занесли в Зал слави гоночних голубів, а в листопаді 2019 року його посмертно нагородили медаллю "За хоробрість тварин у війні та мирі" на церемонії на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні, округ Колумбія, ставши одним із перших її володарів.
Нещодавнє дослідження виявило, що гладкі кити здатні жити більше 130 років, що вдвічі перевищує раніше встановлені оцінки їхньої тривалості життя. Це відкриття ставить перед нами важливі питання стосовно стратегій збереження, які необхідні для охорони та відновлення цих вразливих видів.