WSJ розповіла про лист, який Трамп надіслав суперечливому мільярдеру Епштейну: президент США погрожує виданням у суді.

Ця ситуація, вірогідно, ще більше приверне увагу до реакцій Трампа на розслідування справи Епштейна.
У числі листів, які були надіслані засудженому за сексуальні злочини мільярдеру Джеффрі Епштейну на його 50-ліття в 2003 році, містилася записка з ім'ям Дональда Трампа. Цю інформацію навів Wall Street Journal у статті, опублікованій в четвер, 17 липня.
Лист, за інформацією WSJ, містив кілька рядків, оточених малюнком оголеної жінки, виконаним від руки маркером. Завершувався він фразою: "З днем народження! Нехай кожен новий день приносить нові чудові таємниці".
Згідно з інформацією, опублікованою Wall Street Journal, лист Трампа був включений до альбому, створеного на честь дня народження Епштейна, який підготувала його близька соратниця Гіслейн Максвелл. Вона була визнана винною у злочинах, пов'язаних із торгівлею людьми. Як повідомляє WSJ, Максвелл зібрала листи від Трампа та багатьох інших осіб для святкування 50-річчя Епштейна. Пізніше цей альбом потрапив до рук співробітників Міністерства юстиції США в рамках розслідування справи Епштейна.
У вівторок, 15 липня, в інтерв'ю для WSJ Трамп відкинув звинувачення у тому, що він нібито написав листа або створив цей малюнок, попередивши, що готовий подати судовий позов на видання, якщо воно вирішить опублікувати цю інформацію.
"Ніколи раніше я не створював жодної картини. Жінок я не зображую... Це не те, що мені близьке. Це не мої думки," – висловився Трамп.
У четвер у відповідь на публікацію історії Трамп повідомив, що доручив генеральному прокурору США Пем Бонді розпочати процес розсекречення свідчень Великого журі у справі Епштейна. Бонді заявила, що готова зробити це в п'ятницю, 18 липня, хоча процес отримання дозволу суддів на такий крок, імовірно, займе значно більше часу, повідомляє CNN.
Трамп пообіцяв подати в суд на The Wall Street Journal та медіамагната, президент News Corporation, яка, зокрема, володіє WSJ, Руперта Мердока, заявивши, що він і прессекретар Білого дому Керолайн Левітт попереджали видання та медіамагната про публікацію цієї історії, наголошуючи що лист був "фейком". Віцепрезидент США Джей Ді Венс також висловився в соціальних мережах, назвавши цю історію "повною нісенітницею".
Стаття Wall Street Journal, імовірно, ще більше посилить увагу до того, як Трамп реагує на розслідування справи Епштейна. Ситуація викликала неоднозначну реакцію серед його радикальних MAGA-прихильників.
Однак у четвер деякі з найактивніших правих прихильників Трампа, які вимагали більшої прозорості від адміністрації, виступили на захист президента США й поставили під сумнів статтю WSJ. Ультраправа активістка Лора Лумер, яка закликала адміністрацію призначити спецпрокурора для розслідування справи Епштейна, назвала лист "абсолютно фальшивим". Інший впливовий голос MAGA Чарлі Кірк написав у соцмережі X:"Я не вірю в це".
Епштейна -- фінансиста, який спілкувався з низкою політиків та інших впливових осіб, у 2019 році звинуватили у злочинах сексуального характеру, зокрема, в сексуальній експлуатації неповнолітніх. Пізніше його знайшли мертвим у тюремній камері. Судмедексперти визнали смерть самогубством, але відтоді з'явилася низка конспірологічних теорій. Суд США оприлюднював понад тисячу документів, пов'язаних з історією Епштейна. У цих документах, серед іншого, фігурують імена відомих політиків, акторів та бізнесменів, пов'язаних з фінансистом.
Минулого тижня Міністерство юстиції США заявило, що Епштейн дійсно вчинив самогубство і не існує ніякого "списку клієнтів" Епштейна, а також оголосило, що більше не оприлюднюватиме жодних документів, пов'язаних зі справою -- це розлютило деяких прихильників Трампа. Відтоді Трамп гнівно відкинув таку реакцію, звинувативши своїх прихильників у тому, що вони повелися на "містифікацію", зациклившись на цій справі. Він закликав республіканців взагалі забути про це питання.
Протягом 1990-х і на початку 2000-х років Трамп неодноразово позував на фотографіях разом з Епштейном і був одним із тих, чиє ім'я фігурувало в журналах польотів приватного літака фінансиста. Однак президент США заявляє, що їхня дружба закінчилася ще до того, як Епштейн у 2008 році визнав себе винним у кримінальному злочині, пов'язаному з неповнолітніми. Пізніше Трамп стверджував, що вони не спілкувалися протягом приблизно 15 років, аж до повторного арешту Епштейна в 2019 році.