Як батькам виявити, що вони переступають межі особистого простору підлітка: 5 сигналів.


Надмірно суворе виховання дітей у підлітковому віці може позбавити їх важливих можливостей практикувати моделі поведінки, які могли б сприяти успішному переходу у доросле життя. Батькам варто "поступово звільняти" підлітків від свого впливу та не порушувати їх особисті кордони.

Ці результати були представлені в дослідженні, в якому американські вчені вивчали, як надмірне виховання впливає на розвиток студентів. Дослідження виявило, що діти, які зростали в умовах надмірної опіки батьків, часто проявляли риси перфекціонізму, а також стикаються з низькою мотивацією, проблемами психічного здоров'я та труднощами у відчутті своєї ефективності.

Журнал Huffpost виділив п'ять характеристик, які свідчать про нездорові межі між батьками та їхніми підлітками. Це питання стає особливо важливим, коли молодь починає обмірковувати можливість переїзду та вступу до вищих навчальних закладів.

Ви постійно нагадуєте підлітку про терміни

До досягнення підліткового віку учні мають користуватися щоденниками або планувальниками з нагадуваннями та сигналами, щоб стати більш самостійними. Якщо в них виникають сумніви щодо термінів, вони повинні самостійно звертатися за допомогою до вчителів чи однокласників. Батьки, які постійно нагадують своїм підліткам про дедлайни, не дозволяють їм відчути наслідки забуття завдань.

Ви спілкуєтесь від імені своєї дитини з її вчителями та іншими дорослими

Проблема з'являється, коли батьки виконують роль рупора для свого чада, оскільки це вказує на "брак впевненості в його талантах" і на те, що дитина не є незалежною.

Учень здатен досягати значних результатів, якщо візьме на себе відповідальність за власний процес навчання.

Вам не подобається, коли дитина засмучується, зіткнувшись із проблемою

Батьки переживають, коли їх підліток стикається з викликами, і вони не хочуть відчувати, що не впоралися зі своїми батьківськими обов'язками. Це змушує їх відчувати розчарування та намагатися вирішити проблеми дитини самостійно.

Для дорослих може бути важко спостерігати, як дитина відчуває невпевненість, проте, на думку психологів, для розвитку самооцінки їй потрібно вчитися справлятися з ситуаціями самостійно.

Ви визначаєте активності для дітей, тематики їхніх завдань або приймаєте рішення.

Коли маленькі діти починають освоювати букви та знайомитися зі шкільними нормами, батькам варто активно брати участь у виконанні домашніх завдань. Наприклад, якщо семирічна дитина повідомляє, що їй потрібно написати твір про сімейну історію і не знає, з чого почати, батьки можуть підказати: "Можливо, тобі варто написати про молодість твого дідуся?". Однак, коли дитина переходить у підлітковий вік, краще надати їй можливість впевнено покладатися на власні здібності.

Ви занадто активно берете участь у підготовці документів для вступу до університету.

Деанна Діксон, декан приймальної комісії в коледжі Сміта, розташованому в Нортгемптоні, Массачусетс, висловила розуміння батькам, які підтримують своїх дітей-старшокласників під час подачі заяв до коледжів. Проте, виникають труднощі, коли батьки обмежують самостійність своїх дітей у цьому важливому процесі.

Студенти, як правило, досягають успіхів у навчанні та в інших аспектах свого життя, коли у них є можливість відчути відповідальність за своє навчання, ідеї та вибір. Батькам важливо підтримувати, а не пригнічувати це.

Раніше OBOZ.UA повідомляв, що існують певні теми, які не варто піднімати в компанії дітей. Експерти у сфері виховання зазначають, що важливо не лише те, про що йдеться, а й те, як батьки підходять до обговорення цих питань.

Related posts