Як здійснити демобілізацію з 1 грудня 2024 року: юридичні аспекти від адвоката щодо прав осіб на цю процедуру.


Ділимося інформацією про те, як здійснити демобілізацію в Україні відповідно до законодавства – які умови дозволяють це зробити під час військового конфлікту.

Воєнний стан в Україні продовжено до 7 лютого 2025 року, і наразі демобілізація мобілізованих не відбувається. Проте, в законодавстві зазначені умови, які дозволяють військовослужбовцям залишити службу. Чи є можливість дострокової демобілізації та хто може скористатися цим правом, роз'яснив адвокат у коментарі для УНІАН.

Як вже зазначалося, мобілізаційна кампанія в Україні триватиме до лютого наступного року, і питання демобілізації мобілізованих наразі не є пріоритетним. "На даний момент процес демобілізації з армії є надзвичайно ускладненим", - пояснив в інтерв'ю кореспонденту УНІАН колишній депутат Київоблради та адвокат Роман Сімутін. "У період літа-осені наступного року може бути ухвалено рішення уряду або президента про зменшення максимального віку для мобілізації до 55 років (зараз цей максимальний вік складає 60 років). Після прийняття такого законопроєкту буде ініційовано демобілізацію осіб, які старші за 55 років".

Одночасно, відповідно до українського законодавства, зокрема Закону "Про військовий обов'язок і військову службу" (стаття 26), існує декілька причин, що надають військовослужбовцям можливість покинути армійську службу.

Хто може демобілізуватися в Україні у 2024 році згідно з цим законом:

Якщо розглядати питання демобілізації контрактників, то в умовах воєнного стану вони не мають змоги залишити службу, навіть після завершення терміну дії контракту, зауважив адвокат. У такому разі контракт автоматично продовжується.

Related posts