Як функціонують дитячі садки в Новій Зеландії: дітей приймають з 5-6 місячного віку, і кожне маля має свого постійного вихователя.


Батьки в Новій Зеландії мають можливість віддати своїх малюків у дитячий садок вже з моменту народження, але зазвичай це відбувається в 5-6 місяців. Саме стільки триває декретна відпустка в цій країні. Для дітей віком до року переважно відкриті приватні заклади, що забезпечують освіту та догляд.

У всіх дитячих садках працівників прийнято називати вчителями. Коли малюк починає відвідувати дошкільний заклад, за ним закріплюється один педагог, який щодня зустрічає його зранку. Про це розповіла Ярослава Павлінчук, вчителька з новозеландського дитсадка, в інтерв'ю для Вчися. Медіа. Вона зазначила, що мама дитини і педагог постійно обмінюються інформацією про малюка.

"На початкових етапах навчання роль класного керівника є надзвичайно значущою. Для дитини важливо усвідомлювати, що щодня її зустрічатиме та ж сама "вчителька", яка протягом дня буде з нею спілкуватися. Це створює відчуття комфорту. Як тільки дитина почне відчувати себе впевненіше, роль класного керівника поступово відходить на другий план," - розповідає Павлічук.

Діти сплять у кімнаті з температурою близько 19 градусів, а у групі завжди грає тиха, заспокійлива музика. Щодня з малюками проводять заняття, які тривають 10-15 хвилин, де хлопчики та дівчатка співають або малюють. Увага приділяється індивідуальному шляху кожної дитини.

Вчителі працюють 40 годин на тиждень, зазвичай з 7:00 до 16:00 або з 9:00 до 18:00. Наприкінці дня групи можуть об'єднуватися, однак завжди принаймні двоє педагогів залишаються з дітьми.

Головною ідеєю національної програми є формування у дітей поваги до власної культури та культур інших народів. З малюками ведеться спілкування двома мовами – англійською та маорійською. Діти активно святкують маорійські свята, а також традиції тих народів, які представлені у їхній групі серед однолітків та викладачів.

Попри те, що більшість часу діти проводять у дитсадку, ключова роль у вихованні належить батькам, а не вчителям. Щомісяця педагоги пишуть звіти про історію навчання, де описується, що саме вивчали, досліджували та з ким гралися хлопчики та дівчата. Батьки можуть вказати на свої побажання щодо того, на чому б вони хотіли, щоб були зосереджені їхні діти найближчим часом.

Якщо дітлахи прагнуть гуляти на свіжому повітрі, їх не будуть примушувати залишатися в приміщенні. Вихователі дитячих садків не нав'язують свої погляди, а скоріше діляться інформацією, пояснюють ситуацію та створюють умови для того, щоб діти могли самостійно зробити вибір.

Перший візит відбувається так, що батьки із дитиною проводять у садочку близько 20-30 хвилин. У наступний раз малюк залишається з вихователями на аналогічний період, а на третьому візиті час перебування збільшується до півтори-двох годин.

Раніше OBOZ.UA повідомляв, що у фінських дитячих садках малюки практично плавають у воді, а також часто страждають від нежитю.

Related posts