Як ультраправі намагалися підірвати владу Єврокомісії та чому це не була остання спроба


10 липня Європейський парламент ухвалив рішення про висловлення недовіри Європейській комісії та її керівнику.

Це голосування, ініційоване праворадикальними силами, прогнозовано завершилося перемогою чинної влади ЄС.

Однак у новому політичному сезоні, що стартує вже у вересні після літніх канікул європейських політиків, можна очікувати на новий вотум недовіри Єврокомісії, і цілком можливо, що їх буде не тільки один.

Дізнайтеся про те, як праворадикальні сили спробували звільнити Урсулу фон дер Ляєн і які особливості цієї ініціативи, у статті кореспондентки "Європейської правди" Тетяни Висоцької з Страсбурга. У матеріалі "Атака на Урсулу: чим завершилася перша спроба 'друзів Путіна' усунути керівництво ЄС" ви знайдете короткий огляд подій.

За відставку голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн та її команди висловилися 175 осіб, 360 проголосували проти, а 18 утрималися.

Для того щоб голосування було результативним, необхідно, щоб його підтримали трохи більше ніж 360 євродепутатів.

Таким чином, 10 липня праві радикали отримали приблизно половину від потрібної кількості голосів.

Проте, організатори голосування виявляють задоволення отриманим результатом.

Цей випадок став основою для подальших звинувачень на адресу Європейської влади, а також для майбутніх тестів на стійкість Єврокомісії та проєвропейської коаліції більшості в Європейському парламенті.

Офіційною причиною ініціювання вотуму недовіри є відмова Урсули фон дер Ляєн оприлюднити своє приватне смс-спілкування з генеральним директором фармацевтичної компанії Pfizer у 2021 році, що відбулося перед укладанням багатомільярдної угоди на закупівлю вакцин проти коронавірусу.

У кулуарах в Брюсселі та Страсбурзі ніхто й не приховував, що ці звинувачення - лише привід правого крила Європарламенту "вкусити" Урсулу та "пограти м'язами".

"Я відкрив скриньку Пандори", - наголосив ультраправий євродепутат з Румунії Георге Піпереа, анонсуючи нові подання проти Урсули у майбутньому.

З питанням про вотум недовіри стикалися всі попередники фон дер Ляєн на посаді голови Єврокомісії. Однак жоден з них не зіткнувся з такою кількістю голосів, що підтримують їхнє усунення.

"Ми спостерігаємо загрозливі тенденції з боку екстремістських партій, котрі намагаються розколоти наші суспільства через розповсюдження дезінформації", - зазначила фон дер Ляєн під час свого виступу в Європарламенті, обговорюючи ініціативу щодо вотуму недовіри до Єврокомісії.

За її словами, за цією ініціативою стоять рухи, підживлені теоріями змови: "від антивакцинаторів до апологетів Путіна".

І дійсно, проти Урсули фон дер Ляєн 10 липня проголосували 175 депутатів, з них 160 - представники крайньоправих політичних рухів.

А далі праворадикальні сили в Європарламенті знову і знову висловлюють загрози щодо підриву повноважень Єврокомісії.

Особливо враховуючи, що теоретично можна знайти додаткові голоси проти Урсули фон дер Ляєн. Нещодавно з'явилася інформація про напруженість між президенткою Єврокомісії та політичною групою "Прогресивний альянс соціалістів та демократів" (S&D), яка налічує 136 депутатів. Хоча конфлікт наразі вдається згладити, питання залишається відкритим – чи це надовго?

Отже, наступний політичний сезон, що стартує у вересні після закінчення серпневих канікул європейських посадовців, обіцяє бути напруженим.

Related posts