Яке церковне свято відзначається 19 жовтня 2024 року: цього дня важливо вшанувати пам'ять тих, хто пішов з життя.


Ділимося інформацією про церковне свято, яке святкується 19 жовтня за новим та старим календарем, а також про те, що дозволено і заборонено в цей день, і кому випадає святкувати іменини.

19 жовтня за новим церковним календарем згадують пророка Іоїля, а також святого мученика Уара і сім учителів. Також цього дня - Димитріївська батьківська субота. Про традиції та прикмети 19 жовтня і яке сьогодні свято відзначають у церкві за старим стилем - у матеріалі.

У 2023 році Православна церква України здійснила перехід на новий календарний стиль, що призвело до перенесення всіх православних свят з фіксованими датами на 13 днів раніше. Однак деякі віряни продовжують дотримуватися традиційного календаря, адже право на збереження старого стилю залишається за релігійними громадами та монастирями.

Православне свято 19 жовтня за новим церковним календарем (1 листопада за старим) - день пам'яті пророка Іоїля, святого мученика Уара і з ним семи вчителів християнських, а також блаженної Клеопатри і сина її Іоанна.

За переказами, Йоіл - перший біблійний пророк, який залишив записи своїх проповідей.

Про життя цієї історичної постаті відомо обмаль - він жив у V столітті до нашої ери в Іудеї. У його книзі пророцтв, автором якої є Йоіл, викладено бідування, що спіткали Ізраїль: посуху, нашестві сарани та голод. Пророк закликає людей повернутися до Бога і молитися про допомогу, обіцяючи, що тоді громада отримає від Бога благословення. Мова йде не лише про матеріальні блага, але й про обіцянку пришестя Сина Божого. Крім того, пророк Йоіл пророкував зішестя Святого Духа, що відбулося в день П'ятидесятниці (Трійці), коли апостоли, отримавши цей дар, вирушили проповідувати до різних країн.

Of course! Please provide the text you'd like me to make unique.

Святий мученик Уар жив у III-IV століттях в Єгипті. Будучи воєначальником, він таємно сповідував християнство в часи жорстоких гонінь на віруючих. Користуючись своїм становищем, щоночі він відвідував в'язниці, приносячи їжу християнським ув'язненим і перев'язуючи їхні рани. Однієї ночі він провів час у бесіді з сімома християнськими учителями, що також були затримані. Коли настав ранок, він, не вагаючись, вирушив на страту разом з ними, відверто заявивши про свою віру. Намісник наказав катувати його, і незабаром Уар загинув. Його вдова Клеопатра забрала тіло чоловіка та таємно перевезла його до Палестини, де поховала в родинній гробниці і згодом збудувала храм на його честь. Свята вдова молилася за здоров'я свого сина Іоанна, але юнак незабаром помер. У своїх молитвах вона стала просити святого про воскресіння сина, і одного разу їй з'явилися Уар та Іоанн, які втішили її, пояснивши, що Бог забрав його до Свого небесного царства. Після цього Клеопатра розподілила своє майно і провела залишок своїх днів в храмі, присвятивши себе молитвам. Щонеділі їй у снах з'являлися святий Уар та її син, і, за повір'ями, Уар молився за прощення гріхів її родичів, які, можливо, були нехрещеними і також спочивали в гробниці.

Пам'ять мученика Уара, семи християнських учителів, вдови Клеопатри та її сина святкують в один день.

Of course! Please provide the text you'd like me to make unique.

19 жовтня 2024 року за новим церковним календарем відзначається Димитріївська батьківська субота. Це заключний поминальний день у церковному році, присвячений пам’яті покійних. У цей день вшановують не лише близьких і рідних, але й усіх, хто віддав свої життя заради батьківщини.

Сьогодні за традиційним календарем відзначається церковне свято, присвячене пам'яті святого апостола Фоми. Раніше інформаційне агентство УНІАН детально висвітлювало це свято, розкриваючи, які дії є бажаними, а які варто уникати.

Прикмети 19 жовтня можуть підказати, коли настане справжня зима:

У народному календарі 19 жовтня відзначається свято Проводи осені, а також Іванів день, присвячений пам'яті святого Іоанна Кронштадтського.

На православне свято 19 жовтня, так само як і в будь-який інший день, церква засуджує конфлікти, образи, плітки, наклепи та осуд, а також негативні почуття, такі як заздрість, жадібність, бажання помсти і відчай. Важливо не відмовляти в підтримці тим, хто звертається за допомогою.

У батьківську суботу не рекомендується висловлюватися погано про покійних, вживати алкоголь під час поминання, організовувати шумні поминальні святкування, а також не варто залишати на могилах алкогольні напої та їжу.

За народними прикметами цього дня в жодному разі не можна відмовляти в милостині - вважається, що через жебраків звертається покійна рідня. Даси копійку - розбагатієш на рубль.

Церковне свято сьогодні дозволяє вірянам звертатися до святого Уару в разі непоправного горя - йому моляться за самогубців і тих, хто помер нехрещеним. У батьківську суботу заведено йти до церкви, щоб пом'янути покійних близьких і всіх, хто загинув за рідну землю. До церкви несуть пісні продукти, подають поминальні записки перед службою, а після йдуть на кладовище.

У давні часи 19 жовтня був звичай різати курей і готувати різноманітні страви з курячого м'яса. Однією з популярних страв був курник — круглий пиріг з листкового або дріжджового тіста, начинений курятиною. Вважалося, що в цей день важливо добре нагодувати родину, адже це забезпечить благополуччя на весь рік. Цей час також слугував початком підготовки до суворих зимових морозів.

Сьогодні, згідно з церковним календарем, святкують свої іменини Петро, Микола, Іван, Михайло, Дмитро, Павло, Фелікс, Сергій та Леонід.

За старим календарем іменини відзначають Іван, Никанор, Макар та Архип.

Related posts