"Що за хаос?" – Гераскевич зробив зауваження Ковтуну, відзначивши недоліки в його виступі.


Владислав Гераскевич не може зрозуміти точку зору Іллі Ковтуна та його наставника.

Український скелетоніст Владислав Гераскевич висловив свої міркування стосовно потенційної зміни громадянства Іллі Ковтуна, срібного призера Олімпійських ігор у спортивній гімнастиці.

- Яке ваше ставлення до можливої зміни спортивного громадянства Іллею Ковтуном - олімпійського призера та одного з передових спортсменів України?

Я негативно сприймаю цю новину, особливо з огляду на публікації, які пані Ірина [Горбачева] опублікувала після анонсу про можливий перехід до іншої спортивної юрисдикції. Виходячи з коментарів, Горбачева та Ковтун висловлюють незадоволення щодо своєї національної федерації та Міністерства молоді та спорту, але все це можна охарактеризувати як проблеми в управлінні українським спортом.

Зміна громадянства Ковтуна не є відмовою від команди, а радше відверненням від тих глядачів, які підтримували його на змаганнях. Це також стосується маленьких хлопчиків і дівчаток, які, спостерігаючи за Олімпійськими іграми, черпали натхнення з досягнень українського атлета.

Навіть якщо Ковтун разом із тренером вирішать залишитися у збірній України, для багатьох уболівальників вони залишаться зрадниками. Іллі варто задуматися про те, як і де змінити напис "home" на руці на "homeless" (прим. "дім" на "бездомний").

Слід зазначити, що в ході обговорень можливого переходу пролунали досить цікаві думки. Тренер Ковтуна відзначила, що вони з Іллею не отримали достатньої підтримки з боку держави, в той час як пан Матвій Бідний запевняв, що їхні потреби були повністю задоволені. Я вважаю, що українські платники податків мають право ознайомитися з документами та дізнатися, скільки державних коштів було витрачено на підготовку Ковтуна протягом останніх трьох років.

- Наскільки доречно, на вашу думку, спортсмену рівня Ковтуна розглядати сьогодні зміну спортивного громадянства, коли українські спортсмени є як ніколи важливими амбасадорами України на міжнародній арені?

- Український спорт є важливим рупором України, відіграючи ключову роль у тому, щоб Україна залишалася в медійному просторі, аби світ не забув про геноцид українського народу, який Росія вчиняє щодня. У такий час неприпустимо відмовлятися від Батьківщини, так само як і писати, що ви проходите "пекло", коли сотні тисяч українців втратили домівки, інші захищають державу на передовій, а величезна кількість українців вже загинули.

Що ж відбулося в житті тандему Ковтун-Горбачева, що вони охарактеризували це як "пекло"? Ми активно співпрацюємо та підтримуємо нашу команду "Invictus Games", і від щирого серця сподіваюся, що пан Ілля та пані Ірина матимуть можливість поспілкуватися з Героями і на мить повернутися до реальності.

Яке, на вашу думку, буде вплив цього рішення Іллі Ковтуна на молодих українських спортсменів, включаючи тих, хто наразі змушений жити за кордоном?

Безумовно, це може слугувати поганим прикладом, але ми сподіваємося, що молоде покоління буде більш обізнаним. Щоб зменшити кількість подібних інцидентів, необхідно приділяти увагу системам, в яких функціонують спортсмени. У нашій спортивній сфері існує безліч структур, які виконують свої обов'язки неналежним чином і не володіють належною експертизою. Це є серйозною проблемою, адже такі умови стають каталізатором численних несправедливих ситуацій, які змушують спортсменів задумуватися про зміну спортивного громадянства.

Мені дуже хочеться, щоб у подібних ситуаціях спортсмени діяли свідомо та прагнули вдосконалити роботу відповідних організацій. Усі зміни стартують з нас, і якщо ми бажаємо, щоб щось функціонувало ефективніше, потрібно прикладати зусилля та брати на себе відповідальність. Не слід зраджувати та відвертатися від країни, яка нас виховала, особливо у такі надзвичайно складні часи, - зазначив Гераскевич.

Related posts