Які образи можна тримати у власному домі, а які вважаються неприпустимими: коментар священника.

Також необхідно усвідомлювати, які ікони категорично заборонено вносити до дому.
Дім вважається найбезпечнішим місцем для кожної людини, справжньою фортецею. Однак не тільки замки та сигналізація можуть дати те саме відчуття захисту - не варто недооцінювати силу віри.
Священник ПЦУ, релігійний оглядач, богослов Іван Петрущак розповів УНІАН, які ікони обов'язково мають бути в домі.
Для початку священик пояснив, які ікони за що відповідають. За його словами, центр православної віри - це постать Ісуса Христа, і високо шанується Богородиця, тому ці ікони потрібно тримати вдома. При цьому просто поставити ікони вдома недостатньо.
"Ікони захищатимуть дім і людей, які в ньому живуть, якщо люди з вірою звертатимуться до них, молитимуться до Ісуса Христа чи Богородиці", - наголосив священник Іван.
Він зазначив, що вдома також можна розмістити ікони святих, які є вашими захисниками або покровителями місцевості, де ви проживаєте.
Розібравшись, які ікони мають бути в будинку, важливо запам'ятати, яких варто уникати.
На думку богослова, в домі не слід зберігати ікони, які вважаються єретичними і не отримали благословення від церкви.
"Якщо ви натрапили на незвичайну або нетипову ікону, завжди варто звернутися до священнослужителя з питанням: 'Чи є вона канонічною та правильною?'. Спотворені або єретичні ікони не слід зберігати вдома. Також не рекомендується мати вдома сильно пошкоджені ікони, які втратили свій первісний вигляд," - зазначає він.
Священик Православної церкви України роз'яснив, що пошкоджені ікони можна передати на реставрацію або відправити до церкви, де священнослужитель ухвалить рішення про їх подальшу долю. Якщо ж ікона не підлягає відновленню, її не слід викидати у смітник, оскільки це є гріхом. Натомість, таку ікону можна спалити, а згодом закопати попіл у місці, де не буде частого проходження людей.
Ми також обговорювали, які образи повинні знаходитися в автомобілі.