Які рослини варто висівати взимку: найвідоміші види квітів


У листопаді, поки немає сильних морозів, ще можна закінчувати справи у саду. Наприклад, посіяти на зиму квіти, щоб ранньої весни вони вже тішили око.

Посіяне восени на розсаду насіння проростає навесні самостійно, рослини стають міцними й витривалими, стійкими до заморозків, пише Gazeta.ua.

Отже, коли прийде весна, залишиться тільки пересадити підрослі рослинки. Взимку можна висівати чимало квітів, як однорічних, так і багаторічних.

Серед однорічних рослин варто виділити айстри. Вирощування їх через розсаду може бути досить складним, оскільки ці квіти схильні до "чорної ніжки" і не завжди добре адаптуються. Проте, якщо їх висаджувати під зиму, ці труднощі зникають. Розсада в такому випадку виходить сильною, зеленою та витривалою.

На зимовий період можна висіяти також волошки, які представлені в різноманітних кольорах і не вимагають складного догляду. Ще одним варіантом є левкой — однорічна рослина, що стане чудовою окрасою для вашого саду.

ОЗНАЙОМТЕСЯ ТАКОЖ: Які рослини обрати для оформлення саду в листопаді: 10 багаторічних культур для пізньої осені.

На зиму висівають амарант, який виростає доволі високим і може слугувати як жива огорожа. Також варто згадати аліссум – прекрасний вибір для самосіву, що радує око різноманіттям кольорів.

Часто восени сіють матіолу, яка розкривається вночі. Її вирощують не лише в садах, але й на балконах. Окрім того, під зиму можна сіяти льон, календулу й турецьку гвоздику, яка належить до дворічників.

Восени чудово приживаються маргаритки та віоли. Віоли, відомі також як братки, мають певні вимоги до умов вирощування. Проте, якщо їх посіяти під зиму, вони прекрасно розвиваються і можуть зацвісти вже восени або в наступному році.

Із багаторічників під зиму досвідчені садівники рекомендують сіяти рослини, які потребують стратифікації. Це, наприклад, аквілегія, дельфініум, примула, лаванда та інші. Можна сіяти і аліссум скельний. Він добре росте вздовж бордюрів або на альпійських гірках.

Підготовка до зимового посіву складається з кількох важливих етапів. Спочатку необхідно підготувати територію. Для цього варто розпушити землю, видалити бур'яни та створити лунки. Лунки можна трохи утрамбувати, щоб спростити процес висіву насіння. Рекомендується позначити місця для посіву камінцями, щоб не забути, де розташовані лунки. Їх слід залишити до настання стабільних морозів. Посів здійснювати раніше не варто, оскільки насіння може набухнути і прорости через несподіване потепління.

Слід також підготувати землю для засипання насіння. Вона має бути пухкою й теплою. Можна використати чорнозем або перегній. Зберігати таку землю потрібно в теплому місці, щоб при сівбі вона була придатною для використання.

Коли ґрунт замерзне, можна висівати насіння у лунки, засипати його підготовленою землею і чекати сходів навесні.

Квіти, як правило, починають з’являтися в другій половині квітня, а до середини травня рослини вже готові для пересаджування.

Related posts