Якщо ваші прикраси потьмяніли: ефективні способи очищення срібла вдома


Срібні ювелірні вироби потребують особливого догляду, оскільки без належного обслуговування можуть зазнати окислення та потемніння. У випадку, якщо це трапилося, важливо знати, як ефективно очистити срібло вдома. Існує безліч методів для цього. Дізнайтеся більше про них у статті на ТСН.ua.

Срібло є металом з низькою активністю, який може окислюватися під впливом домішок, таких як мідь і нікель, що вводять для підвищення його міцності. Зі збільшенням вмісту міді в сплаві, процес почорніння срібла відбувається швидше і стає більш вираженим.

Окислення переважно відбувається при взаємодії з людським потом або водою. Не рідкість спостерігати, як срібна прикраса темніє вже після другого використання. Це пояснюється простою реакцією: срібло реагує із сіркою, що призводить до утворення сульфіду срібла, який надає виробу темний колір.

Дивно, але срібні предмети можуть також ставати світлішими. Це відбувається під впливом азотної кислоти, яка також міститься у людському поті. Щоб позбутися окислення на сріблі, не варто щоразу звертатися до ювеліра. Виправити ситуацію можна самостійно, використовуючи засоби, які завжди під рукою:

Речовину для очищення срібла в домашніх умовах обирають в залежності від ступеня забруднення металу. Наприклад, якщо ви довгий час не носили срібну каблучку і вона просто припала пилом, можна її лише промити у мильному розчині. А ось для важчих забруднень вже потрібно брати нашатирний спирт, аміак тощо.

Почорніло срібло -- як почистити содою, крейдою, зубною пастою тощо

Крейда

Крейду слід ретельно подрібнити в порошок, додавши трохи води. В результаті має утворитися консистенція, подібна до густої пасти. Цю суміш наносять на потемнілі ділянки і обережно розподіляють по поверхні виробу. Не рекомендується застосовувати занадто сильний натиск, особливо якщо прикраса містить каміння, оскільки це може призвести до його пошкодження або подряпин.

Сіль – це мінерал, який використовується для приготування їжі та як консерванта.

Один із найзручніших методів, який завжди під рукою. У алюмінієву каструлю слід влити склянку води, довести до кипіння і насипати туди 1 чайну ложку солі. Добре розмішайте, щоб сіль повністю розчинилася. Якщо забруднення значно застаріле, можна використовувати більше солі. Залиште прикраси у киплячій воді на 10-15 хвилин для ефективного очищення.

Сода харчова

Як позбутися чорноти на сріблі? Вам може стати у нагоді сода. Для цього потрібно змішати її з невеликою кількістю води, щоб утворити пастоподібну консистенцію. Нанесіть отриману суміш на виріб, а потім ретельно промийте його водою. Суха сода може виступати в ролі абразиву, що може пошкодити прикраси, в яких є каміння, особливо якщо це діаманти, бурштин або перли.

Мильний розчин

Він може справитися лише зі свіжими забрудненнями, пилом чи брудом.

Для приготування розчину необхідно розчинити одну чайну ложку мила у склянці теплої води. Після цього слід занурити предмет у отриману суміш, а на завершення обполоснути його під проточною чистою водою.

Паста для очищення зубів

Вона ефективно видалить наліт і надасть блиск вашим срібним прикрасам.

Як провести очищення срібних виробів за допомогою зубної пасти? Спершу нанесіть пасту на губку або щітку, а потім обережно протріть виріб протягом кількох хвилин. Якщо паста здається занадто густою, можна додати трохи води для кращого нанесення. Для складно декорованих предметів із плетеним візерунком рекомендується використовувати щітку з м'якими щетинками. Якщо залишки бруду не зникли, спробуйте змішати зубну пасту з нашатирним спиртом і повторіть процес очищення.

Губная помада

Цю речовину можна застосовувати для надання блиску виробам. Проте вона призначена лише для гладких прикрас із незначними забрудненнями. Більшість полірувальних засобів містить жир і діоксид титану. Діоксид титану сприяє видаленню забруднень, тоді як жир відповідає за полірування поверхні.

Сода і фольга

Вони ефективно усувають легкі забруднення.

Як почистити срібло содою і фольгою? На дно миски чи каструлі потрібно покласти шматочок фольги і срібний виріб. Далі залити окропом з розведеною в ньому содою (на 100 мл води 15 г речовини). Залишити на 10-15 хвилин.

Амміак і водневий перекис.

Цей метод є найкращим рішенням для очищення почорнілого срібла, навіть у важкодоступних ділянках, зокрема, коли прикраси мають складний дизайн.

Як очистити срібло за допомогою перекису водню та аміаку? Для цього змішайте ці інгредієнти у воді в мисці. Помістіть срібні прикраси в отриманий розчин на 15 хвилин. Після цього ретельно промийте виріб під водою і висушіть його м'якою тканиною.

Уксус

Щоб очистити срібло в домашніх умовах, вам знадобиться 9% оцет, який слід розігріти на плиті. Цей метод ідеально підходить для виробів з напівдорогоцінним камінням.

Як почистити срібло оцтом? Протримайте прикраси в нагрітому оцеті 15-20 хвилин (якщо це свіжі забруднення) чи 2-3 години, якщо срібло почорніло вже давно.

Картопляний настій

Якщо ви приготували картоплю і у вас залишилася вода, не поспішайте її виливати. Ця рідина може стати корисною для чищення срібла в домашніх умовах. Для цього викладіть на дно каструлі шматок фольги, покладіть срібні вироби і залийте їх відваром. Залиште на 5-10 хвилин, щоб досягти найкращих результатів.

Жовткова маса яйця

В жовтку містяться хімічні елементи, які допомагають захистити метал від окислення.

Спочатку жовток відділяється від білка. Потім в ньому змочується серветка і протирається прикраса. Дочекатися повного висихання, а потім промити виріб теплою водою.

Лимонна кислота – це органічна сполука, що широко використовується в харчовій промисловості та в кулінарії.

Цей продукт ефективно усуває застарілі забруднення.

Як позбутися окислення на сріблі? Для цього візьміть 100 г лимонної кислоти (еквівалентно 5 столовим ложкам) і розчиніть у 0,5 літра води. Помістіть ваші прикраси у отриманий розчин і нагрівайте на вогні. Коли вода закипить, накрийте кришкою і залиште на півгодини.

Бананова шкірка

Спершу шкірку подрібнюють в блендері, потім масою, яка повинна бути досить густою, протирають срібну прикрасу.

Эластичный материал для стирания.

Якщо ви готові витратити кілька хвилин свого часу, можна акуратно протерти вироби за допомогою гумки. Пізніше не забудьте ретельно відполірувати їхню поверхню м'якою тканиною.

Як найкраще почистити срібло з камінням в домашніх умовах

Якщо потрібно очистити прикраси з камінням, варто запам'ятати три основних правила:

Що ще потрібно знати? Топази, діаманти і смарагди вважаються твердими і щільними каменями, які стійко переносять зовнішній вплив, але чутливі до високих температур. Це стосується також сапфірів і гранатів. Їх краще чистити в холодній або ледь теплій воді. Але найкраще використовувати м'яку ганчірку і мильний розчин.

Перли мають низьку стійкість до кислот, тому їх не рекомендується очищати за допомогою оцту або різноманітних мийних засобів. Також варто зазначити, що місячний камінь, перламутр, опал та малахіт є досить вразливими. Ці камені легко можуть отримати подряпини, тому варто уникати використання абразивних матеріалів.

Чорнене срібло: як очистити

Для догляду за такими прикрасами слід використовувати лише делікатні способи очищення, оскільки інші методи можуть суттєво пошкодити поверхню. Застосування зубних щіток, високих температур та нашатирного спирту категорично не рекомендоване, оскільки вони можуть не лише видалити бруд, а й зняти верхній шар виробу. Найоптимальнішим варіантом є використання мила без додавання барвників.

Розчиніть його у воді, додавши невелику кількість солі (1 столова ложка на 0,5 літра води), а потім помістіть прикраси в цей розчин на 20-30 хвилин.

Як уберегти срібло від потемніння

Дуже важливо регулярно доглядати за срібними прикрасами, тоді у вас не буде виникати з ними жодних проблем. Ось три головних правила, які подовжать красу срібла:

Протипоказано зберігати срібні вироби в прокурених, задимлених кімнатах, в місцях, які відрізняються підвищеною вологістю.

Ознайомтеся також з:

Related posts