З України виїжджають підлітки, які досягли 17-річного віку. Освітній омбудсмен озвучила причини цього явища.


Цю інформацію освітній омбудсмен Надія Лещик озвучила в бесіді з РБК-Україна.

"У мене немає статистики, тому не можу сказати, чи масова ця проблема. Але про це ми періодично говоримо з освітніми управлінцями на рівні областей і громад, що в 10-11 класах починає вчитися одна кількість дітей, а закінчує класи зовсім інша", - сказала вона.

За її словами, діти не відраховуються з українських шкіл, а переходять на дистанційне навчання, тому статистика може бути, але вона не відповідає реальній ситуації.

Згідно зі статистичними даними, цього року на Національний мультипредметний тест (НМТ) зареєструвалося 312 490 учасників, що на 18% менше в порівнянні з минулим роком. "20 071 дитина проходить тест за межами країни. Більшість держав, куди відправляється наша молодь, не вимагає проходження НМТ", - зазначила Лещик.

На її переконання, саме батьки найчастіше вирішують виїхати з дитиною. "Я спілкувалася з батьками, які ухвалювали такі рішення, і вони підкреслювали невизначеність повідомлень про мобілізацію з 18 років", - розповіла омбудсмен.

Проте за межі країни виїжджають не лише 17-річні юнаки, а й дівчата, зазначила Лещик. "Зростання вартості контрактного навчання у вищих навчальних закладах також може впливати на тенденцію виїзду за кордон," - підкреслила вона.

Related posts