Забруднена вода з річки Сейм прямує до Чернігова: в ОДА застерігають про загрозу


Влада та екстрені служби докладають зусиль для очищення води, однак на цей момент річка залишається небезпечною як для людей, так і для риби.

Річка Сейм зазнала забруднення органічними викидами в Росії. Шкідливі речовини вже проникли до Десни і досягнуть Чернігова сьогодні, 1 вересня, у другій половині дня.

Про це повідомив тимчасово виконуючий обов'язки керівника департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації Олександр Лось під час ефіру на "Суспільному".

Він підкреслив, що час, зазначений у розрахунках, є орієнтовним.

"Ці органічні неочищені скиди вже потрапили в Десну. Вони вже пройшли селище Макошине Менської громади. До Чернігова вони, орієнтовано, дійдуть 1 вересня, десь, за приблизними підрахунками, після обіду", - зауважив Лось.

За словами чиновника, особи, які прибудуть на узбережжя Десни 1 вересня, можуть помітити потемніння води та відчути неприємні запахи перегною і азоту.

"Органи місцевого самоврядування вживають всіх необхідних заходів для вилову мертвої риби та збирання тієї, яка вже почала гнити. Таким чином, риба в таких великих кількостях, як у Сеймі, в Десні не буде присутня", - запевнив Лось.

На питання, чи можна було запобігти потраплянню мертвої риби та небезпечної речовини до Десни, він зазначив, що воду у річці зупинити неможливо.

"Це не якась пляма, яку можна зібрати, локалізувати і кудись там вивезти і знешкодити. Вода просто пливе, її не зупинити. Тобто, це органіка, яка розчинилась у воді. Відповідно вона споживає кисень і риба гине від аномальної нестачі кисню. Також жара нам не допомагає в такому випадку. Відсутність дощів, таким чином, ще більше спричиняє нестачу кисню", - пояснив чиновник.

Олександр Лось звернув увагу, що перебування у забрудненій воді може бути небезпечним. Контакт з розчиненою у воді органікою тривалістю всього 30-60 хвилин, може викликати у людини запаморочення та пирхоту у горлі.

Нагадаємо, що в Міністерстві довкілля роблять усе можливе, щоб запобігти проникненню токсичних речовин з річки Сейм до водозабору в Києві. За словами міністра, усі відповідні служби активно працюють над ліквідацією наслідків цієї надзвичайної ситуації.

Related posts