Захід вважає, що Путін не має можливості укласти мир через труднощі в внутрішній політиці, згідно з даними видання Bild.


Сполучені Штати закликають Москву зупинити військові дії проти України та прийняти мирну угоду. Однак, у західних політичних колах наростає думка, що режим Володимира Путіна не зможе зупинити конфлікт без суттєвих політичних наслідків для себе всередині країни.

Источник: Bild

Деталі: Видання зазначає, що попри міжнародний тиск, Росія не демонструє готовності до компромісу. За даними Bild, в високопоставлених західних урядових колах вважають, що причина полягає у глибоких внутрішніх факторах: політичних, економічних та соціальних.

Цитата: "Причина цього полягає в тому, що Росія досі не виконала своїх військових завдань. Оборонна промисловість значно розширилася завдяки величезним інвестиціям. Сотні тисяч росіян отримують високі доходи від війни. Усе це створює серйозні перешкоди для Путіна на шляху до досягнення компромісу."

Деталі: За словами російських економістів, якщо вилучити з аналізу сектори, де домінує військово-промисловий комплекс, економіка РФ фактично переходить в стан рецесії. Спад спостерігається в багатьох галузях, таких як виробництво продуктів харчування, вугілля, будівельні матеріали, металопродукція чи машинобудування.

"Виробництво знижується! Лише оборонна галузь приховує цей спад," - зазначає видання.

На думку економістки Олександри Прокопенко з аналітичного центру "Карнегі", що спеціалізується на дослідженнях Росії та Євразії, і яка до 2022 року займала посаду в Центральному банку Росії, уявлення про те, що закінчення війни неминуче призведе до руйнування оборонної промисловості, є перебільшеним.

На думку експертів, окрему загрозу для режиму Путіна становлять ветерани війни. Багато з них, повернувшись з фронту, можуть стати джерелом соціальної нестабільності, особливо в регіонах із низьким рівнем життя та обмеженими економічними перспективами.

Експерт вважає, що для Путіна взаємодія з ветеранами, які повертаються після завершення бойових дій, ймовірно, стане складним завданням.

"Проблема роботи з ветеранами, які повернуться після завершення війни, ймовірно, стане серйозним викликом для Путіна", - відзначила експертка з російських питань у Німецькому інституті міжнародних відносин та безпеки, Маргарет Кляйн.

"Добровольці, які вирушили на фронт, часто отримували компенсації, що значно перевищували середній рівень заробітків. Це не лише стосується підвищених окладів, але й одноразових премій за вербування, які могли досягати більше 40 000 євро", - зазначає Кляйн.

На її думку, якщо Кремль не зможе забезпечити цим людям економічні перспективи, існує підвищений ризик виникнення хвилі насильства.

Пряма цитата Кляйна: "Після початку повномасштабної агресії Росії спостерігається зростання насильницьких злочинів. Існує серйозна загроза, що деякі ветерани — подібно до тих, хто воював в Афганістані чи Чечні — можуть взяти участь в організованій злочинності."

Related posts