Замість впровадження реформ: керівник Національної академії сухопутних військ Качур "оцінюватиме" фізичну підготовку курсантів, - зазначає експерт.


У Національній академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного збираються провести конкурс на найбільш естетичний прес серед військовослужбовців. Про це повідомив експерт Олександр Кочетков, він опублікував у Facebook копію відповідного розпорядження начальника академії полковника Романа Качура.

На його думку, після інциденту з колишнім керівником академії Качур, як новий очільник, мав би зосередитися на проведенні службового розслідування та вжити заходів для запобігання подібним ситуаціям у майбутньому. Проте, замість цього, Качур "обрав зайнятися культуризмом".

"Але не не сам - то було б півбіди, а навантажити курсантів і курсанток. Є справжнє розпорядження (дати на фото я замазав). Конкурсантам наказано брати участь з голим торсом, конкурсанткам - у спортивних топах. На першому етапі кубики преса демонструватимуть онлайн, у фіналі - наочно перед журі", - написав Кочетков.

Основна проблема конкурсу полягає в тому, що другий тур передбачає скупчення значної кількості військовослужбовців в одному місці, що в умовах російських обстрілів може призвести до трагічних наслідків. "Існує думка, що культуризм, як заняття важкою атлетикою в спортзалі, веде до відсторонення від реальності. Це абсолютно невірне судження. Але не в нашій ситуації", - зазначив Кочетков.

Він також додав, що наявність пресу ніяк не корелюється із функціоналом професійних офіцерів, яких має готувати академія. Командири припускаються помилок під час бойових дій, зокрема й через те, що у навчальних закладах замість адекватної підготовки подекуди займаються "дурнуватою показухою".

"Я маю понад 60 років досвіду в спорті і можу з упевненістю сказати, що кубики пресу формуються на кухні: якщо дотримуєшся дієти, вони з'являться, а якщо ні — то й не мрій. Тому рельєфний прес більше підходить для пляжу, ніж для фронту, адже він майже нічого не свідчить про силу, витривалість та інші важливі якості бойового офіцера", - зазначено в дописі.

Нагадаємо, що 19 січня 2025 року Роман Качур став новим керівником львівської Національної академії сухопутних військ. Перш ніж він зайняв цю посаду, академію очолював генерал-лейтенант Павло Ткачук протягом майже двох десятиліть. Його звільнення стало наслідком численних скарг курсантів, які висловлювали невдоволення щодо цькування, принижень, булінгу, нестачі медикаментів у медпункті, поганої якості харчування, а також обов'язкових внесків на спільні потреби, такі як придбання принтера, паперу та мийних засобів.

Related posts