"Розміром із винищувач": експерти прокоментували знищення загадкового дрона Росії в Україні.
Швидше за все, російські військові втратили управління своїм безпілотним літальним апаратом.
Не так давно в околицях Костянтинівки, що на Донеччині, українські Сили оборони знищили сучасний дрон російського виробництва С-70 "Охотнік". Проте варто зазначити, що цей безпілотник не є звичайним апаратом, адже його розміри порівнянні з винищувачем.
Цю інформацію повідомляє BBC.
За словами творців, виявлення такого дрона є складним завданням, і в нього практично немає аналогів у світі.
На відеозаписах моменту знищення об'єкта чітко проглядаються дві білі лінії. Дослідники вважають, що друга з них, ймовірно, виникла від російського літака Су-57, який переслідував "втікача".
Поки жодна з сторін, ані Україна, ані офіційні джерела, не надають коментарів щодо подій, що відбулися в повітряному просторі над Костянтинівкою.
Аналітики припускають, що росіяни, швидше за все, втратили контроль над своїм безпілотником, можливо, через глушіння українськими системами радіоелектронної боротьби.
"Ця війна стала свідком широкого використання безпілотних літальних апаратів, проте російський С-70 не має аналогів. Його вага перевищує 20 тонн, а, згідно з деякими джерелами, він здатен літати на відстань до 6 000 км (3 700 миль). Має форму стріли, що надає йому схожості з американським X-47B — ще одним малопомітним бойовим дроном, розробленим понад десять років тому", - зазначено в статті.
Також зазначається, що дрон може нести бомби для ураження наземних і повітряни цілей, а також вести розвідку. Його росіяни розробляли від 2012 року для спільної роботи в парі з винищувачами Су-57.
Перший політ "Охотника" відбувся в 2019 році, і до інциденту під Костянтинівкою не існувало жодних підтверджень його використання у конфлікті між Росією та Україною.
Збій у роботі безпілотника-невидимки є великим ударом для російських військових. Вважається, що усього росіяни виготовили чотири прототипи С-70 "Охотнік" - цілком можливо, що збитий в небі над Україною був найдосконалішим з них. І Україна ще може отримати чимало цінної інформації з уламків дрона.
"Можемо з'ясувати, чи є у нього власні радари для виявлення цілей, або ж боєприпаси, які вже мають заздалегідь задані координати, куди потрібно вразити", - підкреслює Храпчинський.
Цей інцидент вказує на те, що "росіяни постійно розвиваються", використовуючи свої чисельні людські ресурси та традиційні озброєння. Вони шукають нові та ефективніші підходи до ведення бойових дій.
"І те, що не вдалося сьогодні, може стати успішним наступного разу", - резюмує видання.