Проживати під окупацією без "російського паспорта" стає все складніше, - заявив голова Запорізької обласної військової адміністрації.


Про це заявив голова Запорізької ОВА Іван Федоров у коментарі до матеріалу РБК-Україна "Ні кроку без "аусвайсу". Як Кремль змушує українців в окупації брати паспорти РФ".

Федоров повідомив, що за півроку до так званих "референдумів" на тимчасово окупованих територіях, в квітні 2023 року, російський лідер Володимир Путін ухвалив указ, відповідно до якого мешканці цих територій, які відмовилися від примусової та незаконної паспортизації РФ, зможуть залишатися там лише до 1 липня 2024 року. Після цього окупанти планували визнати їх "іноземними особами" та провести їх депортацію.

За інформацією Федорова, з часом у Кремлі усвідомили, що швидкість незаконної паспортизації їх не влаштовує. Тому "день депортації" було перенесено на 31 грудня 2024 року. Таким чином, окупанти почали вжити більш жорсткі заходи, щоб примусити українців на тимчасово окупованих територіях оформлювати російські паспорти.

Голова Запорізької ОВА розповів, що здійснювати радикалізацію заходів росіяни розпочали з "бюджетників", тобто лікарів, учителів, працівників ЖЕКів та муніципальних органів. Окупанти створили умови, в яких без паспорта РФ вони більше не змогли отримувати зарплату.

Після цього почали діяти щодо підприємців, яких зобов'язали провести перереєстрацію своїх бізнесів на основі російських паспортів.

"Крім того, директорам фірм потрібно повідомляти місцевому "керівництву", скільки людей у їхній компанії не отримало окупаційних документів", - зауважив Федоров у коментарі РБК-Україна.

Він повідомив, що після цього загарбники заборонили виплату пенсій людям, які не отримали документи Російської Федерації.

"Учень школи не зможе отримати атестат про завершення середньої освіти без наявності паспорта Росії. Шляхи для обходу цієї вимоги стають дедалі обмеженішими," - підкреслив голова Запорізької обласної військової адміністрації.

За його словами, тепер людині на ТОТ відмовляють у медичних послугах, якщо в неї немає страхового поліса, для якого потрібен паспорт РФ. Українці в окупації не можуть оформити банківську картку, записати дитину до дитячого садка, влаштується на роботу.

Він підкреслив, що у зв'язку з посиленням вимог щодо отримання російського паспорта на тимчасово окупованих територіях, це питання стало критично важливим для виживання.

"Ми маємо визнати, що, на жаль, сьогодні без рашистського паспорта на тимчасово окупованій території неможливо жити. За два з половиною роки було приблизно п'ять хвиль і в такий спосіб ворог примушував паспортизуватися наших мешканців. Спочатку це була показова пропагандистська історія, коли наших людей змушували брати російські паспорти просто на камеру. А потім ворог почав затискати людей у лещата та унеможливлювати їхнє перебування у себе ж удома", - резюмував Федоров у коментарі РБК-Україна.

Related posts