Життя в Барселоні стає важким через високу температуру: місто створює "кліматичні притулки".


У найближчі дні в Барселоні прогнозують спекотну погоду з температурами, що досягнуть 50 градусів.

Глобальне потепління все більше впливає на кліматичні умови в Європі, і в окремих країнах літо стає справжнім випробуванням. Видання The Olive Press детально розглядає погодні проблеми, з якими стикається Іспанія.

Іспанський метеоролог Маріо Піказо зазначає, що в найближчі дні температура в Барселоні може піднятися до 50 градусів Цельсія в затінку.

"Це сценарій, до якого готується місто Барселона, прагнучи передбачити ситуації екстремальної спеки, які можуть спричинити відключення електроенергії, порушення міської мобільності або обмежений доступ до ліків, серед інших наслідків", - каже він.

Експерт зазначив, що підвищення температури стає особливо вираженим у міських зонах. Це явище відоме під назвою "міські теплові острови".

"Синоптик пояснює: "Асфальт на вулицях і дорогах, а також будівлі, накопичують тепло, підвищуючи температуру ще на кілька градусів у зв'язку з приходом теплих повітряних мас, що влітку є звичайним явищем."

Піказо роз'яснює, чому літо в Барселоні та інших містах Середземномор'я стає "все більш спекотним та задушливим". Зокрема, він вказує на зростання температури морської води, яке, в свою чергу, призводить до збільшення вологості повітря. Як відомо, висока вологість у поєднанні зі спекою робить відчуття температури набагато важчим для переносення.

У зв'язку з цим, міська влада Барселони створює "План боротьби з жарою" з фінансуванням у 11,6 мільйона євро до 2035 року. Ця ініціатива має на меті розширення мережі "кліматичних притулків" для підтримки жителів перегрітого прибережного міста.

"Намір полягає в поступовому впровадженні всього, що було встановлено або отримано з цього досвіду. Місто дедалі частіше стикається з екстремальними хвилями спеки, які, як правило, тривають довше", - сказав Піказо.

Згідно з повідомленням УНІАН, в Швейцарії почали серйозно деградувати відомі альпійські льодовики. Наразі їхній вигляд стає схожим на швейцарський сир, відзначений своїми великими отворами.

Також ми розповідали про тривожну тенденцію зникнення хмар у небі, що одночасно є наслідком глобального потепління та одним з факторів, який його підсилює.

Related posts