Ніякі переговори не зможуть забезпечити тривалий мир, поки Путін не відмовиться від своїх претензій щодо України, зазначає ISW.
У Кремлі відреагували на заяву новообраного президента США Дональда Трампа про підготовку до зустрічі з російським диктатором Володимиром Путіним. Там заявили, що Росія нібито готова до переговорів "без попередніх умов", нагадавши при цьому про свої ультимативні вимоги щодо України.
Цю інформацію надає Інститут вивчення війни (ISW). Експерти переконані, що до тих пір, поки Путін не відступить від своїх умов, жодні переговори не можуть забезпечити тривалий мир.
Прессекретар російського диктатора Дмитро Пєсков 10 січня знову зробив заяву щодо переговорів між РФ та США про закінчення російсько-української війни. Коментуючи слова Трампа про організацію зустрічі з Путіним, Пєсков видав, що російський диктатор "відкритий" для контактів з міжнародними лідерами і що "жодних умов для цього не потрібно".
Одночасно Пєсков знову підкреслив ультимативні вимоги, які висунув Путін щодо України. Він зазначив, що Кремль залишається вірним своїй "неодноразово проголошеній" позиції, яку президент держави-агресора виклав у червні 2024 року і знову озвучив під час "Прямої лінії" в грудні.
Отже, в Кремлі висунули вимогу про усунення президента України Володимира Зеленського та діючого уряду, охарактеризувавши це як "денацифікацію". Президент Путін також вимагає роззброєння Збройних сил України та значного зменшення їхнього складу. Крім того, Москва прагне, щоб Київ передав Росії великі території на сході і півдні країни, включаючи ті, що були звільнені, та ті, які не підпадали під російську окупацію. Такі вимоги в ISW охарактеризували як "абсолютну капітуляцію України", що ускладнює можливість завершення конфлікту.
"Аналітики підкреслили, що жодні переговори не можуть забезпечити значущий або тривалий мир, якщо Путін продовжує дотримуватись своїх вимог, незважаючи на те, що Кремль виражає бажання вести діалог із західними лідерами."
Нагадаємо, раніше в ISW розповіли, що ЗСУ контратакували під Бердіним і Кругленьким на Курщині. Незначних успіхів вдалося досягти й російським військам. Однак більшість їхніх перемог, про які писали російські пропагандисти, так і залишилися лише у повідомленнях Z-пабліків.