ЗМІ: Великобританія та Німеччина планують укласти угоду щодо взаємозахисту.


Велика Британія і Німеччина планують укласти угоду, що міститиме умови про взаємну підтримку у випадку загрози для однієї з держав.

Цю інформацію надали п’ятеро інформованих джерел, як повідомляє видання "Європейська правда", згідно з Politico.

Згідно з даними джерел, прем'єр-міністр Великобританії Кір Стармер та колишній канцлер Німеччини Олаф Шольц встановили підґрунтя для угоди в спільній декларації, що була підписана минулого літа, в якій вони зобов'язалися до більш тісної співпраці в сферах миру, безпеки та економічного розвитку.

За словами двох лондонських посадовців, текст договору майже готовий. Очікується, що його буде підписано 17 липня, до початку літніх канікул обох парламентів.

Одним з ключових розділів є той, який присвячений обороні, який базується на підписаній минулого року Угоді Трініті-Гаус, яка встановлює, що будь-яка стратегічна загроза одній країні є загрозою для іншої.

Згідно з інформацією, це надасть Німеччині умови для взаємодії з двома європейськими ядерними державами, що відповідає прагненню канцлера Німеччини Фрідріха Мерца зміцнити оборонний потенціал континенту незалежно від США.

Незважаючи на те, що угода, ймовірно, засвідчить відданість обох держав НАТО як основі їхньої колективної безпеки, додавання цієї статті акцентує на бажанні європейських партнерів поглибити співпрацю в сфері безпеки на фоні зменшення активності США у трансатлантичному оборонному альянсі.

Передбачається, що в документі будуть викладені нові ініціативи для протидії нелегальній міграції, а також для транспортування. Крім того, планується включити аспекти, що стосуються досліджень та інновацій. Також він має містити зобов'язання щодо підтримки транскордонних обмінів.

Представник Міністерства закордонних справ Німеччини повідомив, що "угода включатиме всі аспекти наших взаємин".

У травні повідомлялося, що Великобританія та Німеччина спільно працюють над створенням нової системи озброєнь "глибокого високоточного ураження", здатної діяти на відстані понад 2000 кілометрів.

Проєкт базується на зобов'язанні, прийнятому минулого року, що стосується створення нових типів озброєння після укладення двостороннього оборонного договору між державами. У цьому документі підкреслювалася важливість здатності Європи самостійно забезпечувати свою безпеку у випадку подальшого загострення конфлікту в Україні.

Related posts