ЗМІ: Великобританія потайки розробляє стратегії у разі прямих військових дій з боку Росії.

Велика Британія таємно готується до прямого військового нападу Росії на тлі побоювань, що вона не готова до війни.
Згідно з інформацією, наданою "Європейською правдою", дане питання висвітлюється у статті The Telegraph.
Посадовцям доручили оновити 20-річні плани на випадок надзвичайних ситуацій, які переведуть країну в стан готовності до війни після погроз нападу з боку Кремля.
У секретному досьє буде викладено, як уряд реагуватиме на оголошення війни, включаючи бункери для захисту уряду та королівської родини, трансляції державних служб та накопичення ресурсів.
Міністри висловлюють занепокоєння, що Велика Британія може не лише відступити перед Росією та її партнерами на фронті, але також виявитися нездатною забезпечити належний захист та підготовку в середині країни.
У Кремлі не раз висловлювали погрози Британії про можливий прямий напад у відповідь на її підтримку України.
Експерти застерегли, що нація має високу вразливість до атак на свою критично важливу інфраструктуру, таку як газові термінали, підводні комунікаційні лінії, атомні електростанції та транспортні хаби.
За інформацією The Telegraph, оновлений секретний "план оборони батьківщини" визначить стратегію на перші дні після удару по території Британії з боку ворожої іноземної держави.
Він включатиме сценарії, за якими Британія зазнає удару звичайними ракетами, ядерними боєголовками або кібератаками, які були обмеженою загрозою, коли було зроблено останнє значне оновлення плану до 2005 року.
Стратегія, підготовлена Управлінням з питань стійкості Кабінету міністрів, міститиме рекомендації для прем'єр-міністра та уряду щодо організації роботи в умовах військових конфліктів, а також вказівки про те, коли доцільно шукати притулок у бункері на Даунінг-стріт або в інших локаціях поза межами Лондона.
Очікується, що буде проведено аналіз військових стратегій, які стосуються залізничного та автомобільного транспорту, морських суден, поштових служб і телефонних комунікацій. Швидше за все, цей документ не буде опублікований у найближчі десятиліття, і існує ймовірність, що його взагалі не оприлюднять.
Уряд вже підготував план дій, згідно з яким агресор здійснює одночасні ракетні удари та кібератаки на критично важливі об'єкти інфраструктури країни.
Аналіз ризиків, оприлюднений у січні, виявив, що успішний напад "може призвести до втрат серед цивільного населення та працівників екстрених служб", викликати значні економічні збитки та порушити функціонування критично важливих служб.
Представники оборонних відомств також закликали Велику Британію розробити власну версію ізраїльської системи "Залізний купол" для захисту від ракетних атак.
У минулому місяці представник Королівських Повітряних Сил заявив, що якби перша ніч конфлікту в Україні сталася на території Великої Британії, російські ракети змогли б подолати британські системи оборони і завдати шкоди важливим інфраструктурним об'єктам.
Британські урядовці висловлюють серйозне занепокоєння стосовно газових терміналів та п'яти діючих атомних електростанцій у країні. Вони вважають, що у випадку атаки ці об'єкти можуть вивільнити радіоактивні матеріали, що призведе до "значних і тривалих наслідків для безпеки, здоров'я, екології та економіки".
Новий британський план створений за аналогією з "Книгою війни" — таємним документом епохи холодної війни, який містив вказівки для уряду на випадок ядерного нападу і пізніше був опублікований у Національному архіві.
"Війна у книзі" містила стратегії евакуації для прем'єр-міністра та важливих урядовців, яких у разі нападу на Лондон планували переправити до бункера в Котсволдсі. Королева Єлизавета II повинна була втекти на королівському яхті.
Планування відбувається на тлі підготовки міністрів до оприлюднення Стратегічного огляду оборони, в якому буде розглянуто стан збройних сил.
Міністерство оборони заявило, що огляд включатиме "варіанти посилення внутрішньої безпеки", які можуть передбачати розробку більш потужної системи протиракетної оборони. Також буде розглянуто готовність Збройних сил до війни після десятиліть скорочення чисельності військ.
Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер 25 лютого повідомив, що з 2027 року країна зменшить обсяги фінансування міжнародної допомоги з 0,5% до 0,3% валового національного доходу, щоб забезпечити кошти для підвищення військових витрат.
В результаті цього країна зможе досягти рівня витрат на оборону у 2,5% від ВВП.