Медіа отримали інформацію про те, яке прагнення Трампа гальмує вирішення тарифних конфліктів між Сполученими Штатами та Китаєм.


Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп сподівається на прямі переговори із китайським лідером Сі Цзіньпіном для вирішення тарифних конфліктів між двома державами. Проте, цей підхід ускладнює інші дипломатичні ініціативи, спрямовані на згладжування торгової війни.

Цю інформацію наводить стаття в Politico, як інформує "Європейська правда".

Раніше Трамп висловлював сподівання на угоду з Пекіном стосовно швидкого підвищення тарифів у найближчі три-чотири тижні.

Як зазначає видання, наразі це виглядає малоймовірним.

Президент США підкреслює важливість особистих переговорів із Сі Цзіньпіном, що, в свою чергу, гальмує інші дипломатичні ініціативи, спрямовані на розв'язання конфлікту в торговій сфері.

Згідно з інформацією від двох екс-високопосадовців Державного департаменту та інсайдера з промисловості, Трамп не надасть повноваження делегатам Білого дому для проведення переговорів з китайськими чиновниками в Пекіні з метою зниження напруженості.

Окрім цього, Сенат досі не дав зелене світло новому послу в Китаї, а Трамп не обрав жодної альтернативи для ведення переговорів з Пекіном. Крім того, Білий дім не контактував з китайським посольством, щоб ініціювати діалог.

Відсутність належної роз'яснювальної роботи призвела до призупинення важливих комунікацій між двома державами, що поставило під загрозу можливість оперативного вирішення існуючих проблем, зазначається у статті.

Видання зазначає, що окрім особистих переговорів лідерів є ще один спосіб врегулювати суперечності: досягти домовленості через неофіційних спецпосланців.

Особи, які користуються довірою як у США, так і в Китаї, можуть стати мостом для укладення угоди. Їхній неформальний статус надасть чиновникам необхідну гнучкість і відвертість під час переговорів з китайськими представниками, що може сприяти пришвидшенню торговельних перемовин перед зустріччю високопосадовців.

Пекін, ймовірно, з обережністю реагує на заклики Трампа щодо бесіди з Сі, оскільки китайський лідер ризикує втратити свою позицію - особливо в разі, якщо Трамп зробить зустріч предметом публічної уваги, як зазначає видання.

Китайська влада, у свою чергу, прагне призначити "уповноважену особу" в уряді, яка зможе ініціювати переговори для завершення тарифного конфлікту.

Зокрема, стало відомо, що Пекін обрав Лі Ченгана, який раніше обіймав посаду помічника міністра торгівлі, новим представником Китаю у питаннях міжнародної торгівлі. Це може вказувати на те, що китайська сторона очікує призначення посланця з боку Трампа.

Торговий конфлікт між Сполученими Штатами та Китаєм, у рамках якого обидві сторони ввели взаємні мита, що перевищують 100%, фактично призвів до зупинки торгівлі між цими двома найбільшими економіками планети.

Раніше китайський посол у Сполучених Штатах Сє Фен закликав Вашингтон шукати спільну мову з Китаєм, підкресливши готовність його держави діяти в умовах ескалації торгової війни.

Related posts