ЗМІ повідомляють, що радники намагаються переконати Трампа обрати більш суворий курс щодо Росії, проте він віддає перевагу думці Віткоффа.

Декілька радників президента США Дональда Трампа рекомендують йому бути обережним у ставленні до заяв Москви щодо бажання мирного врегулювання з Україною. Вони підкреслюють, що Владімір Путін, керівник Кремля, досі не продемонстрував справжньої готовності до завершення конфлікту.
За інформацією, отриманою від обізнаних джерел, про це повідомляє видання The Wall Street Journal, передає "Європейська правда".
За інформацією джерел видання, до складу цієї групи входять державний секретар Марко Рубіо та спеціальний представник США в Україні Кіт Келлог.
За їхніми словами, вони радять бути обережнішими у переговорах з Путіним та зайняти жорсткішу позицію щодо вимог Москви про територіальні поступки від Києва.
Проте Трамп наразі більше підтримує позицію ще одного спецпредставника США - Стіва Віткоффа, який вважає, що Путін дійсно йде до миру. Цю думку він висловив після двох зустрічей з Путіним у Москві, за інформацією офіційних осіб.
Як пише газета, навіть ті радники Трампа, які виступають за жорсткіші дії проти Москви, підтримують його намір зупинити війну. Проте ракетний удар Росії в неділю, 13 квітня, який забрав життя 35 людей і поранив ще 100 у Сумах, лише підсилив розбіжності в команді Трампа.
Згідно з інформацією від співрозмовників, під час дискусії в Білому домі про можливе посилення санкцій проти Росії, щоб змусити її до переговорного процесу, Рубіо та Келлог рекомендували Трампу проявити обережність у стосунках з дипломатичними намірами Путіна.
У рамках висловлювань Віткоффа слід зазначити, що в останні тижні він робив значні заяви про анексовані регіони України, підкреслюючи, що це є "ключовим аспектом" у процесі мирного врегулювання російсько-українського конфлікту.
Зокрема, в своєму гучному інтерв'ю Такеру Карлсону Віткофф підкреслив, що "основною проблемою цього конфлікту є чотири ключові регіони". Він вважає, що мова йде про: "Донбас, Крим, Луганськ та ще два інші".
Після подібних висловлювань інформаційне агентство Reuters повідомило, що деякі дії та коментарі представника президента США, пов'язані з вирішенням питання російського масштабного вторгнення в Україну, викликали неоднозначну реакцію в Білому домі та серед республіканців.
11 квітня Віткофф мав зустріч з правителем РФ Путіним у Санкт-Петербурзі, де обговорювався потенційний шлях до врегулювання в Україні. За даними пропагандистських ЗМІ РФ, розмова тривала 4,5 години.
Коментуючи цей свій візит він заявив, що обговорив із Путіним кроки, які можуть покласти край війні в Україні. Також за його словами, ключ до загальної угоди обертається навколо "п'яти територій".
"Ця угода про мир охоплює ці п’ять територій, але насправді це має набагато ширший контекст," - зазначив він.