ЗМІ: Спеціальний представник Трампа переніс свій візит до Києва.
Спеціальний представник Дональда Трампа з питань Росії та України, генерал Кіт Келлог, вирішив відкласти свою подорож до Києва та інших європейських столиць до після інавгурації Трампа, запланованої на 20 січня.
Цю інформацію передали агентству Reuters чотири джерела, які мають знання щодо планів подорожі, повідомляє "Європейська правда".
Поїздка, яка б ознаменувала перший візит нових посадовців адміністрації Трампа до Києва після виборів 5 листопада, була відкладена, повідомили джерела, які побажали залишитися анонімними, щоб обговорити приватні питання.
Генерал-лейтенант у відставці Кіт Келлог, призначений спеціальним представником Трампа з питань України та Росії, спочатку розглядав можливість поїздки до Києва для переговорів з українськими керівниками на початку січня. У Міністерстві закордонних справ України навіть зазначили, що вже визначена попередня дата його візиту.
Його команда також організовувала зустрічі з представниками влади в інших європейських містах, зокрема в Римі та Парижі.
Варто зауважити, що переговори Келлога з керівництвом України і Росії, які спершу планувалося провести на початку січня, суперечили би так званому "закону Логана" (Logan Act) 1799 року, який забороняє американським громадянам, що не наділені відповідними повноваженнями, вести переговори з іноземними офіційними посадовцями з питань, що становлять державний інтерес для США. Цей закон є чинним і передбачає за такі переговори кримінальну відповідальність, аж до тюремного ув'язнення.
Згідно з даними "Європейської правди", питання юридичної коректності стали однією з ключових причин, чому заплановані на початок січня 2025 року візити вирішили перенести на час після інаугурації Трампа та призначення Келлога на відповідну позицію.
Очікується, що Келлог приїде в Україну після того, як Трамп вступить на посаду, хоча дата візиту ще не визначена, повідомили джерела.
Раніше один з американських генералів повідомив про свої наміри організувати візити задля того, щоб почути думки різних учасників повномасштабного конфлікту.