ЗМІ повідомляють, що Сполучені Штати очікують на доповідь перемовника Дмитрієва Путіну, перш ніж ухвалити рішення про подальші дії.

Сполучені Штати очікують на звіт російського переговорника Кирила Дмитрієва для президента Володимира Путіна, перш ніж приступити до наступних етапів, повідомляє агентство Bloomberg, посилаючись на джерело, обізнане з ходом переговорів.
Журналісти повідомляють, що американські посадовці все більше стурбовані повільними темпами переговорів з Москвою. Те, що минулого тижня здавалося значним досягненням у питанні часткового перемир'я в Чорному морі, швидко втратило свою актуальність після того, як російські представники заявили, що подальший прогрес залежить від зняття санкцій. Це твердження суперечить офіційним позиціям США, де були окреслені умови угоди.
Також зверніть увагу - ЗМІ повідомляють, що близькі до Трампа радять йому утримуватися від спілкування з Путіним до тих пір, поки той не надасть згоду на повне припинення вогню.
Спеціальний посланник Сполучених Штатів Стів Віткофф та російський делегат Дмитрієв провели зустріч у Вашингтоні в середу та четвер. Це відбулося всього через кілька днів після того, як президент США Дональд Трамп висловив своє невдоволення щодо Володимира Путіна через відсутність прогресу в переговорах про мирне врегулювання війни в Україні.
Під час інтерв'ю з CNN в четвер, після проведених зустрічей, Дмитрієв зазначив: "Стів дійсно був зосереджений на пошуку шляхів вирішення проблем. Я вважаю, що існує усвідомлення того, як ми можемо просунутися до завершення угоди, і в цьому контексті відбулося багато обговорень".
Після зустрічей з представниками США в Ер-Ріяді, 25 березня Кремль оголосив, що угода щодо забезпечення безпеки судноплавства в Чорному морі, як стверджується, почне діяти лише після скасування ряду санкцій проти Росії. Це, зокрема, стосується санкцій, накладених на державний банк "Россільгоспбанк", а також на організації, що займаються міжнародною торгівлею продуктами харчування та добривами.
28 березня агенція Bloomberg повідомила, що Росія вимагає від Європейського Союзу (ЄС) відновити доступ "Россільгоспбанку" до міжнародної платіжної системи SWIFT. Це є умовою для реалізації припинення вогню в Чорному морі, що слугує тестом для визначення готовності Сполучених Штатів виконати вимоги Росії та спонукати європейських союзників до підтримки пом'якшення санкцій. Проте в Європі вважають, що наразі ще не час для зменшення обмежень щодо РФ.
11 березня представники Сполучених Штатів змогли домовитися з Україною про укладення 30-денного перемир'я. Путін не відхилив цю ініціативу, але запропонував свої власні умови.
Україна та Росія також звинуватили одна одну в порушенні умов часткового припинення вогню, зокрема, у здійсненні нападів на енергетичні інфраструктури супротивника.