ЗМІ: у Європі посилюється тривога щодо військових маневрів Росії поблизу фінського кордону.


Деякі європейці, на тлі зусиль, спрямованих на завершення війни в Україні, все більше занепокоєні тим, що російські військові непомітно активізують свою діяльність на інших ділянках кордону з Європою.

Про це йдеться у матеріалі The Wall Street Journal, передає "Європейська правда"

У виданні акцентується увага на зростаючій активності в районі міста Петрозаводськ, що розташоване приблизно за 150 км на схід від фінського кордону. Тут військові інженери займаються розширенням армійських баз, оскільки Кремль має намір заснувати новий штаб армії, який відповідатиме за управління десятками тисяч військових у найближчі роки.

За даними західних військових і розвідувальних джерел, ці солдати, багато з яких зараз служать на передовій в Україні, мають стати основою російських збройних сил, що готуються до протистояння з Організацією Північноатлантичного договору. Кремль розширює набір до армії, збільшує виробництво озброєння та модернізує залізничні колії в прикордонних районах.

За інформацією, наданою європейськими військовими чиновниками, зростання витрат Росії призвело до того, що оборонні заводи почали працювати на максимальних потужностях. Це, у свою чергу, стимулювало підприємства військово-промислового комплексу розширити свої виробничі лінії та запустити нові виробництва.

Згідно з оцінками західних розвідок, у 2021 році, перед початком вторгнення, Росія виготовила приблизно 40 своїх основних бойових танків Т-90М. Наразі виробництво становить близько 300 танків щороку. Високопосадовець у фінському оборонному секторі повідомив, що практично жоден з цих танків не направляється на фронт в Україні, а залишається на території Росії для подальшого використання.

Один з європейських шпигунів висловив думку, що Москва може спробувати випробувати єдність НАТО, здійснивши вторгнення в одну з менших країн Альянсу, таку як Естонія, де проживає велика кількість російськомовних громадян.

Спроможність Росії протидіяти НАТО частково визначатиметься її можливостями відновити військові сили після конфлікту в Україні, який вичавив ресурси офіцерського складу, але водночас надав досвід у веденні точного вогню.

Основна частина збільшення чисельності військових формувань буде реалізована в Ленінградському військовому окрузі, що має спільний кордон з Естонією, Латвією та Фінляндією. За інформацією західних військових і розвідувальних джерел, менші бригади, які наразі існують, практично потрояться, перетворюючись на дивізії з чисельністю близько 10 000 солдатів.

"Незалежно від їхніх зусиль у впровадженні інновацій на тактичному або оперативному рівні, для Росії ключовим аспектом залишається масштаб", - зазначив генерал-майор Самі Нурмі, заступник начальника штабу Фінляндії, який відповідає за стратегію.

Росія має намір звести нові казарми та навчальні полігони, а також оновити арсенали й залізничну інфраструктуру для забезпечення розміщення зростаючої кількості військовослужбовців у Петрозаводську та його околицях.

Нова інфраструктура, що формується, включає склади та житлові приміщення для військовослужбовців, повідомив Еміль Кастехелмі з фінської компанії Black Bird Group, яка займається аналізом супутникових зображень військових об'єктів Росії. Нові залізничні колії будуються уздовж кордонів з Фінляндією та Норвегією, а також на південь від Санкт-Петербурга до естонського кордону. Існуючі транспортні лінії в цьому регіоні підлягають розширенню.

Фінляндія стежить за тим, куди можуть пролягати ці нові лінії.

"Уздовж російсько-фінляндського кордону є близько десятка пунктів, де можна перетнути кордон з механізованими силами", - сказав майор Юха Куккола, професор Національного університету оборони в Гельсінкі та експерт з російських збройних сил. "Якщо ви побачите, що вони будують нові залізничні колії або ремонтують старі, варто почати звертати на це увагу", - додав він.

Згідно з повідомленнями, переважна частина населення Німеччини висловлює занепокоєння щодо можливого військового вторгнення Росії в інші європейські держави.

Раніше в медіа з'являлися повідомлення про занепокоєння балтійських держав щодо можливого завершення бойових дій в Україні.

Зазначимо, нова оцінка Федеральної розвідувальної служби (BND) та Збройних сил Німеччини свідчить про те, що Росія бачить себе в системному конфлікті із Заходом та готується до великої війни з НАТО.

Related posts