ЗМІ повідомляють: в Європейському Союзі наразі не вдалося домовитися про подовження терміну заморожування російських активів з 6 місяців до 3 років.
Постійні представники держав-членів Європейського Союзу не змогли досягти згоди щодо продовження терміна санкцій на заморожені російські активи з півроку до трьох років. Угорщина, що наразі головує в Раді ЄС, не винесла це питання на обговорення.
Згідно з інформацією, опублікованою "Європейською правдою", "Інтерфакс-Україна" повідомляє, що ця новина надходить від представника Європейського Союзу.
"Проте, четвертий акт не було розглянуто сьогодні через відсутність згоди на продовження терміну з 6 до 36 місяців. Глава засідання оголосив, що питання буде внесено до порядку денного на листопад, після виборів у США", - повідомив дипломат після завершення засідання Комітету постійних представників (COREPER).
Напередодні, під час пресконференції, що відбулася після завершення зустрічі міністрів економіки країн ЄС, міністр фінансів Угорщини Міхай Варга висловив думку, що питання щодо продовження санкцій проти Росії слід обговорити після проведення виборів у США.
"Необхідно зрозуміти, в якому руслі буде розвиватися нова адміністрація США щодо цього питання: спостерігаючи за президентськими виборами та кампаніями кандидатів, можна виокремити два кардинально різні підходи до вирішення цієї проблеми – один веде до миру, інший – до продовження конфлікту," – зазначив він, коментуючи позицію Будапешта.
Однак ця ініціатива не отримала схвалення з боку інших країн-членів ЄС.
Переважна більшість країн-учасниць вважає, що ці кроки слід здійснити вже зараз, і немає потреби затягувати з зміною санкцій до виборів у США. Час не на нашому боці, адже все це потрібно завершити до кінця року...
"Ми розуміємо, що подовження терміну замороження активів Росії з 6 до 36 місяців є важливим фактором для забезпечення рівноправної участі США в цій ініціативі", - зазначив європейський комісар з економічних питань Паоло Джентілоні, відповідаючи на його твердження.
Одночасно Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про надання Україні макрофінансової допомоги в розмірі до 35 мільярдів євро. Цей пакет стане частиною кредиту, організованого Групою семи, який буде профінансовано за рахунок доходів від заморожених російських активів.
Угорщина рішуче попереджала про намір заблокувати це рішення в рамках ЄС до проведення президентських виборів у США, що може призвести до зупинки всієї ініціативи.