Знущання над дітьми в монастирському притулку на Буковині: результати перевірки викривають шокуючі факти.

Робоча група Чернівецької ОВА провела перевірку після появи інформації про насильство, психологічний тиск і примусову працю вихованців дитячого будинку при Банченському монастирі. Загроз життю і здоров'ю дітей не виявили, але є зауваження.
Цю інформацію оприлюднило видання C4.
Робоча команда обласної адміністрації відвідала на Буковині родину Михайла Жара, який є опікуном 91 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківської опіки. Психологи зазначили, що діти виглядали здоровими, були відкритими до спілкування, а також не виявляли жодних ознак насильства чи стресу.
Водночас комісія зафіксувала, що діти були підготовані до перевірки.
"У розмові з дітьми моніторинговою групою було зафіксовано, що діти були підготовлені до візиту. Під час спілкування в кімнати до дітей періодично заходили монахині", -- зазначається у звіті.
У тексті зазначається, що організація побуту та догляду нагадує інтернат, де панує жорсткий контроль з боку дорослих. У притулку існує строгий порядок ієрархії, контроль над дозвіллям і обмеження в свободі пересування. Вихованцям дозволено виходити лише за дозволом черниць і тільки в їхньому супроводі. Не всі діти мають мобільні телефони.
Вихованці дитячого будинку мешкають у трьох різних будівлях: одна призначена для дівчаток, інша — для хлопчиків, а третя — для дітей з інвалідністю. Всі приміщення підтримуються в чистоті. Для дітей з обмеженими можливостями створено окрему будівлю, обладнану ліфтом та спеціальними допоміжними засобами.
Згідно з наданою інформацією, в установі організовано медичний супровід, а також проводяться профілактичні огляди. Деякі вихованці дитячого будинку отримують фахову або вищу освіту.
У підсумковому звіті комісії зазначається, що на даний момент не було виявлено жодних загроз для життя та здоров'я дітей. Проте, було рекомендовано забезпечити дітям регулярну психологічну підтримку та впровадити більш чутливу до потреб вихованців модель догляду. Крім того, комісія надала рекомендації Чернівецькій обласній військовій адміністрації, службі у справах дітей та безпосередньо опікуну.
Нагадаємо, у травні у Мережі з'явилося відео зі свідченнями дітей, які нібито пережили знущання в дитбудинку при Банченському монастирі. Вихованці заявляли про насильство, психологічний тиск, примусову працю, масове виготовлення алкоголю на території монастиря. Поліція розпочала розслідування за цими фактами.