Збройні сили України ведуть оборонні дії проти ворога в районі Покровська, в той час як Російська Федерація посилює тиск поблизу Куп'янська та Роботиного, згідно з картами ISW.
Російські військові джерела ISW стверджували, що станом на 11 жовтня війська РФ вже відвоювали майже два десятки населених пунктів у Курській області, тоді як українські військові повідомляли, що ЗСУ частково відновили втрачені позиції на тлі посилених контратак росіян 12 жовтня.
Командир чеченського спецназу "Ахмат" Апті Алаудінов 11 жовтня повідомив, що російські війська, за його словами, відвоювали 19 населених пунктів у Курській області з моменту початку української операції в цій зоні, проте конкретні назви цих населених пунктів не були озвучені.
Тим часом аналітики ISW повідомляють, що російські війська, ймовірно, змогли зайняти позиції в щонайменше 13 населених пунктах Курської області, де Збройні сили України були активні на 11 жовтня.
12 жовтня лейтенант Андрій Коваленко, який очолює Центр протидії дезінформації при РНБО України, повідомив, що російські війська активно наступають колонами в Курській області, після того як Збройні сили України частково відновили контроль над певними позиціями.
Російські джерела аналітичного центру ISW повідомляли, що 11 та 12 жовтня збройні сили РФ продовжували свої спроби витіснити українські підрозділи з території Глушковського району.
11 жовтня російський "воєнкор" заявив, що підрозділи РФ почали контратаки та начебто відкинули українські сили від Обуховки та Веселого на південний захід у напрямку Нового Путі.
За інформацією блогера, українські військові змогли утримати свої позиції на міжнародному кордоні в околицях Нового Путі, Ободі та Медвежого, в той час як російські війська, за чутками, змусили ЗСУ відступити з району Медвежого.
Після 12 жовтня російські "воєнкори" повідомили, що збройні сили РФ продовжують очищати лісові території, які розташовані поблизу міжнародного кордону з Сумською областю в Глушковському районі Курської області, стверджуючи про досягнення певних тактичних успіхів.
Пов'язаний з Кремлем блогер припустив, що ЗСУ, можливо, відходять зі своїх позицій у Глушківському районі на більш вигідні позиції напередодні сезону дощів восени та на початку зими, і перекидають туди додаткові резерви.
Російські джерела також повідомляли, що 11 і 12 жовтня військові сили РФ не припиняли наступу на лівому фланзі ключового "українського плацдарму" в Кореневському районі, а також на правому фланзі основного "українського плацдарму" в Суджанському районі.
Російські блогери повідомляли, що збройні сили РФ звільнили додаткові 3 км території між населеними пунктами Крем'яне та Ольговка (обидва розташовані на сході від Коренево), досягнувши центральної частини Ольговки та продовжуючи контратаку поблизу цього населеного пункту.
Російські "воєнкори" також стверджували, що війська РФ підійшли до північно-західної околиці Суджі та увійшли до Новоіванівки, та увійшли в Товстий Луг.
Російські блогери повідомляли про те, що війська РФ продовжують вести бойові дії в Новоіванівці, взяли під контроль Зелений Шлях і Нижній Клин, а також наблизилися до останньої вулиці в Любимівці.
Російські військові кореспонденти також повідомляли про досягнення військ РФ в околицях Малої Локні та у східних територіях Суджанського району.
У той же час в Інституті вивчення війни ще не виявили доказів на підтримку цих заяв з боку Росії.
Російські джерела Інституту вивчення війни, зокрема з Міністерства оборони РФ, повідомляли про те, що атаки з боку Росії не припинялися в районах Дар'їно, Плехового та Свердликового. Крім того, вони зазначили, що війська РФ успішно відбили контратаки Збройних сил України в околицях Любимівки, Товстого Лугу та Новоіванівки 11 і 12 жовтня.
11 і 12 жовтня російські загарбники продовжували наступальні дії в районі Тихого Харківської області, але жодних підтверджених змін на лінії фронту не було.
12 жовтня український військовий експерт Костянтин Машовець повідомив, що активність Збройних сил України в Курській області затримала темпи наступальних операцій Російської Федерації поблизу Вовчанська. Це сталося через перенаправлення російських військових частин з напрямку Харкова до Курської області.
11 жовтня український командир повідомив, що російським військам на харківському фронті бракує особового складу для реалізації масштабних наступальних дій.
Російські війська нещодавно зробили кроки в південно-східному напрямку від Куп'янська. Геолокаційні знімки, отримані 11 жовтня, свідчать про те, що загарбники просунулися на південь від Степової Новоселівки.
Російські військові продовжували свої атаки в зоні Синьківки, поблизу населених пунктів Петропавлівка, Кучерівка, а також Степова Новоселівка, Новоосинове, Кругляківка, Колісниківка, Лозова, Піщане, Мясожарівка, Вишневе, Греківка, Макіївка, Невське, Новосадове, Катеринівка, Тернів, Зарічне і Торське 11 і 12 жовтня.
11 та 12 жовтня російські окупаційні сили продовжували свої наступальні дії на Сіверському напрямку, зокрема в околицях Білогорівки, Верхньокам'янського, Івано-Дар'ївки та Виїмки. Проте їм не вдалося досягти жодних значущих результатів.
Також 11 та 12 жовтня російські війська здійснювали наступальні дії в околицях Часового Яру, поблизу Калинівки, Іванівського та Ступочок, однак не змогли досягти жодного просування.
Заступник командира батальйону ЗСУ, який діє на Краматорському напрямку (район Часового Яру), 11 жовтня заявив, що путінські війська в основному ведуть штурм піхотою, але час від часу використовуватимуть бронетехніку та мотоцикли для перекидання піхоти ближче до позицій ЗСУ.
Заступник командувача зазначив, що у зоні Часового Яру російські повітряні сили здійснюють планові бомбардування, орієнтуючись переважно на тилові райони, а не на передові позиції.
Речник Луганського угруповання військ ЗСУ майор Анастасія Бобовнікова заперечила нещодавню офіційну заяву українського чиновника від 11 жовтня про те, що окупанти контролюють до 60% Торецька, і повідомила, що ворог контролює лише східну частину Торецька.
Нагадаємо, перед тим, 11 жовтня, голова Торецької військової адміністрації Василь Чинчик заявив, що загарбники контролюють 50-60% Торецька.
"Візуальні свідчення вказують на те, що російські сили контролюють принаймні 38% території Торецька. Це, як вважають експерти ISW, більше узгоджується з поясненнями Бобовнікової, ніж з первісною цифрою, озвученою Чинчиком."
Згідно з доповіддю, російські та українські збройні сили наразі залучені у запеклі бої в містечку Торецьк. Лінія фронту в цьому районі виглядає більш рухомою в порівнянні з іншими ділянками театру бойових дій.
12 жовтня війська РФ продовжували наступальні операції під Торецьком, але просування не мали.
Російські "воєнкори" заявили, що війська Путіна змогли просунутися на 1,3 км у північному заході від Нью-Йорка, наблизившись до шахти "Центральна" в південній та центральній частинах Торецька. Однак аналітики ISW не виявили жодних підтверджень цим російським повідомленням.
11 та 12 жовтня російські війська продовжували свої наступальні дії в околицях Торецька, поблизу Дачного, Диліївки, Неліпівки, а також в напрямку Щербинівки та Петрівки.
Війська РФ 12 жовтня продовжили наступальні дії на Покровському напрямку, але підтвердженого просування не мали.
Російські "воєнкори" стверджували, що путінські війська, які діяли на південний схід від Покровська, просунулися на 800 метрів на захід від Красного Яру, на 400 метрів на північно-східній околиці Селидового та вздовж залізниці на північ від Новогродівки.
11 і 12 жовтня війьска РФ продовжували наступальні дії в районі Мирнограда, Миролюбівки, Лисівки, Крутого Яру, Селидового, Михайлівки, Ізмайлівки, Гірника, Курахівки, Желанне Друге, Цукуриного, Новодмитрівки, Зоряного, Новоселидівки.
12 жовтня один з російських блогерів повідомив про те, що українські військові здійснили контратаку на північний захід від Новогродівки.
В ISW зазначають, що російські збройні сили регулярно використовували оперативні резерви як пул доступної живої сили для підсилення підрозділів замість згуртованих сил проникнення 1-го ешелону або сил експлуатації 2-го ешелону.
"Аналітики зазначають, що навряд чи Центральне угруповання військ зможе самостійно залучити 15 тисяч особового складу в якості резерву для нового удару, здатного оперативно прорватися до Покровська, або ж використати цю силу для швидкого захоплення самого міста."
Так, експерти ISW продовжують оцінювати, що російська наступальна операція, яка була розпочата влітку 2024 року, досягне кульмінації в найближчі місяці - частково через виснаження російських оперативних резервів.
12 жовтня війська РФ продовжували наступальні операції на схід від Курахового, але не досягли підтверджених успіхів.
Російський блогер стверджував, що війська РФ просунулися на 1,5 км вглиб біля Максимілянівки, хоча в ISW не знайшли підтвердження цієї заяви.
11 та 12 жовтня російські загарбники посилили свої атаки в околицях Курахового, а також на сході від нього, зокрема в районах Максимілянівки та Георгіївки.
Представник бригади Збройних Сил України, що оперує на Курахівському напрямку, 11 жовтня повідомив, що протягом останньої доби російська авіація виконала 20 ударів з плануючими бомбами, а також що війська РФ у даному регіоні активно застосовують вертольоти.
Збройні сили Російської Федерації нещодавно здійснили невеликий рух на південний захід від Донецька. Геолокаційні знімки, зафіксовані 12 жовтня, демонструють, що ворог просунувся по бурелому на північний захід від населеного пункту Водяне.
Російські загарбники також наступали в районах Костянтинівки, Антонівки, Катеринівки, Водяного, Богоявленки та Золотої Ниви.
Російські джерела розширили кадри 12 жовтня, на яких нібито показано, як війська РФ обстрілюють міст через річку Солодку в Єлизаветівці ракетою класу "повітря-земля" Х-38, і стверджували, що міст знаходиться вздовж наземної лінії зв'язку, якою ЗСУ в Катеринівці отримують поповнення в амуніції та провіанті.
11 і 12 жовтня збройні сили Росії здійснили напади в зоні адміністративного кордону між Донецькою та Запорізькою областями, зокрема в околицях Рівнополя, Новоукраїнського, Новодарівки, Левадного та Ольгівського.
Нещодавно російські війська здійснили просування в західному секторі Запорізької області. Геолокаційні матеріали, оприлюднені 11 жовтня, свідчать про те, що загарбники розширили свої позиції на північний захід від населеного пункту Роботине.
У Генштабі ЗСУ повідомили, що 12 жовтня росіяни атакували поблизу Роботиного.
Російський "воєнкори" стверджував, що війська РФ ведуть наступальні операції поблизу Кам'янського, але Кам'янське водосховище ускладнює матеріально-технічне забезпечення росіян в цьому районі.
11 жовтня Генеральний штаб Збройних сил України повідомив про те, що російські війська здійснювали наступальні дії в напрямку Дніпра, зокрема на території Херсонської області.
Нагадаємо, що у вечірньому звіті Генерального штабу ЗСУ від 12 жовтня було зазначено, що з початку доби на фронті відбулося 153 бойових конфлікти.
Також у військовому командуванні зазначили, що найгарячішою ситуація надалі залишається на Куп'янському, Курахівському, Торецькому і Покровському напрямках.
Крім того, вчора, 12 жовтня, президент Володимир Зеленський повідомив, що російські війська намагалися повернути контроль над позиціями Збройних Сил України в Курській області. Однак українські захисники продовжують утримувати свої рубежі.