Збройні сили України відновили контроль над позиціями в районі Сіверська та Покровська, в той час як противник здійснив просування в трьох районах, згідно з картами ISW.
Цю інформацію поширює РБК-Україна, посилаючись на звіт, опублікований 10 листопада американським Інститутом вивчення війни (ISW).
У Курській області, на основному "українському плацдармі", 9 листопада відбувалися бойові дії, проте жодна зі сторін не підтвердила свого просування в цьому регіоні.
Російські "воєнкори" стверджували, що війська РФ просунулися в районі Старої Сорочини та нібито відбили Погребки та Орловку під час посиленого механізованого штурму розміром у взвод, але в ISW не знайшли підтвердження.
Пов'язаний з Кремлем російський блогер заявив, що ЗСУ використовують "невідомі танки" під час штурму російських позицій у Курській області.
Бої відбувалися в таких місцях, як Дар'їно, Миколаєво-Дар'їно, Леонідово, Новоіванівка, Зелений Шлях, поблизу Нової та Старої Сорочини, в околицях Мартинівки та біля Плехова.
Російські медіа повідомляли, що 9 листопада війська Путіна, ймовірно, зупинили наступ українських сил поблизу Нового Путі в Глушківському районі.
8 та 9 листопада російські війська продовжили свої наступальні операції поблизу Липців і Вовчанська в Харківській області, проте жодних підтверджених змін на фронті не відбулося.
Представник Харківського угруповання Збройних сил України, підполковник Євгеній Романов, повідомив, що малі підрозділи російської піхоти, підкріплені авіаційними та артилерійськими силами, здійснюють наступ на Вовчанськ.
Крім того, Романов і речник бригади ЗСУ, яка діє на Харківському напрямку, зазначили, що ворог не використовує бронетехніку під час штурмів на цьому напрямку.
За словами Романова, нещодавне погіршення погодних умов на цьому напрямку значно вплинула на операції російських і українських безпілотників і артилерії.
Російські загарбники нещодавно незначно просунулися на північний захід від Кремінної - в межах північно-східної частини Тернів.
Російські "воєнкори" повідомляли про те, що війська Путіна нібито зробили прогрес на південний захід від Стельмахівки, а також в північних районах Тернів. Проте, аналітики ISW не знайшли жодного підтвердження цим заявам.
Нагороджений Кремлем блогер відкинув заяви, зокрема Міноборони РФ, про те, що війська РФ захопили Терни. За його словами, кадри, на яких видно російський прапор у цьому населеному пункті, були зроблені безпілотником, і немає жодних доказів на підтвердження, що РФ начебто захопила селище.
"Воєнкор" також зазначив, що Збройні сили України контролюють території на сході в зоні Серебрянського лісу, що перевищує попередні оцінки російських джерел.
Війська РФ продовжували атаки в районі Кучерівки, біля Кругляківки, Кіндрашівки, Колісниківки, Загризового, Лозового, Берестового, Греківки, Невського, Тернів, поблизу Торського та біля Григорівки 8 і 9 листопада.
Командир української бригади, яка діяла на Куп'янському напрямку, заявив, що окупанти ведуть наступальні дії "непропорційними силами і засобами" та зазнають значних втрат в особовому складі та техніці, коли намагаються відкинути ЗСУ зі східного берега річки Оскіл.
Сили оборони України нещодавно відновили втрачені позиції на Сіверському напрямку. Опубліковані 8 листопада геолокаційні кадри свідчать про те, що ЗСУ відновили раніше втрачені позиції в північній частині Білогорівки.
Російський військовий кореспондент заявив, що війська Путіна змогли просунутися на 1,5 км від Івано-Дарівки, проте аналітики ISW не виявили жодних візуальних доказів на підтвердження цих слів.
8 та 9 листопада війська РФ здійснювали наступальні дії в окрузі Верхньокам'янського і Білогорівки.
9 листопада російські війська продовжили наступальні дії в районі Часового Яру, проте жодних підтверджених змін у позиціях фронту зафіксовано не було.
8 і 9 листопада російські загарбники вели наступальні дії біля Бондарного та Білої Гори.
Російський "воєнний кореспондент" заявив, що війська РФ здійснили незначний прогрес в районі Григорівки, що розташована на північ від Часового Яру, однак аналітики ISW не змогли підтвердити цю інформацію.
9 листопада війська РФ продовжили наступ у районі Торецька, однак підтверджених змін лінії фронту не було.
8 і 9 листопада окупанти наступали в районі самого Торецька, в районі Диліївки, Дружби, Щербинівки, Петрівки та Нелипівки.
Українські військові та російські загарбники нещодавно здійснили просування в районі Покровська.
Геолокаційні кадри, опубліковані 31 жовтня та 9 листопада, показують, що ЗСУ відновили втрачені позиції на північ від Новогродівки.
8 листопада російський блогер повідомив, що Збройні сили України постійно здійснюють контратаки в районі Новогродівки і нещодавно зуміли повернути контроль над опорним пунктом на північ від цього населеного пункту.
Нові геолокаційні знімки від 9 листопада свідчать про те, що російські війська зробили кроки вперед вздовж траси Е-50 (Донецьк - Покровськ) на північ від Селидового.
Російські "воєнкори" повідомляли, що війська Путіна нібито просунулися на відстань до 1,28 км уздовж залізничної колії на південь від Григорівки та в східну частину Петрівки. Однак аналітики ISW не виявили підтвердження цим заявам.
8 та 9 листопада російські агресори здійснювали атаки в околицях населених пунктів Промінь, Миролюбівка, Новоторецьке, а також у районах Лисівки, Крутого Яру, Селидового, Вишневого, Петрівки та Чумацького.
Російські війська нещодавно зробили кроки вперед у напрямку Курахового. Геолокаційні знімки від 9 листопада свідчать про те, що російські сили досягли центральної частини Сонцівки.
Російські "воєнкори" повідомили, що війська Путіна змогли просунутися на 1,3 км на південь від Новодмитрівки, в північно-західній частині Сонцівки, до східного краю Зорі, поблизу Вознесенки, на південному заході Максимільянівки та на північному заході Костянтинівки.
Один блогер заявив, що війська РФ нібито захопили Вознесенку, однак в ISW не знайшли підтвердження цих тверджень.
9 листопада російський "воєнкор" повідомляв, що військові сили РФ спочатку досягли річки Солона в Сонцівці 7 листопада. Проте згодом Збройні сили України змогли відкинути російські війська до околиць населеного пункту. Відтоді українські військові використовували танк, щоб зупинити подальші спроби просування російських військ у населений пункт.
Російські війська проводили наступальні операції в зонах Іллінки, Новоселидівки, Новодмитрівки, Берестків, Вознесенки, Максимільянівки, а також поблизу Дальнього 8 і 9 листопада.
Російський "воєнний кореспондент" зазначив, що темпи просування російських військ до Курахового є низькими, оскільки збройні сили РФ можуть безпечно здійснювати атаки на українські позиції в цьому регіоні лише після проведення авіаційних та артилерійських обстрілів.
Згідно з інформацією, 9 листопада російські війська здійснили просування в районі Вугледара, проте жодних підтверджених змін на фронтовій лінії не зафіксовано.
Російські блогери повідомляли, що війська Володимира Путіна змогли просунутися на території до 4,3 км в ширину та 1,8 км в глибину на сході від Максимівки, а також на 3,6 км в ширину та 1,6 км в глибину на сході від Богоявленки. Проте аналітики ISW не виявили жодних підтверджень цим заявам.
8 та 9 листопада російські війська здійснювали атаки в зонах Єлизаветівки, Катеринівки, Антонівки, Максимівки, Богоявленки, Шахтарського, Ясної Поляни, Трудового, а також у напрямку Костянтинопільського та Сухих Ялів.
Ні українські, ні російські джерела ISW не зафіксували наступальних операцій поблизу адміністративного кордону між Донецькою та Запорізькою областями 9 листопада.
8 і 9 листопада на заході Запорізької області в районі Новоандріївки (на північний захід від Роботиного) тривали позиційні бої, але підтверджених змін на лінії фронту не було.
9 листопада російські блогери продовжували повідомляти про те, що війська Путіна зробили певний прогрес на північний захід від Роботиного, зокрема в районі Нестерянки.
Речник Південного угруповання військ ЗСУ Владислав Володін заявив, що приблизно з 1 листопада російські окупанти збільшили кількість ударів плануючими бомбами та некерованими реактивними снарядами на Оріхівському напрямку, та завдали ударів по Малій Токмачці понад 100 боєприпасами.
8 та 9 листопада на лівому березі Херсонської області відбувалися позиційні зіткнення, проте фронт залишався стабільним.
Представник окупаційної "адміністрації" Херсонської області Володимир Сальдо заявив, що 8 листопада ЗСУ начебто випустили 20 ракет по окупованому Раденську.
Нагадаємо, що у вечірньому зведенні Генерального штабу Збройних сил України 9 листопада було зазначено, що з початку доби на фронті сталося 153 бойових сутички.
У Силах оборони підкреслили, що українські воїни зосереджують свої зусилля на виснаженні бойової потужності російських агресорів.