Напад на Смоленський авіаційний завод: у ЦПД пояснили значення цього стратегічного об'єкта.
Цю інформацію повідомляє РБК-Україна, посилаючись на Андрія Коваленка, який очолює Центр протидії дезінформації (ЦПД) при Раді безпеки і оборони України.
Зазначається, що акціонерне товариство (АТ) "Смоленський авіаційний завод" (СМАЗ) тісно пов'язаний з іншими підприємствами російського оборонного комплексу. Він постачає компоненти та бере участь у кооперації для створення сучасних авіаційних систем.
За інформацією Коваленка, на Смоленському авіаційному заводі здійснюється виробництво та вдосконалення військових літаків, зокрема штурмовиків типу Су-25.
"Крім того, (підприємство) здійснює капітальний ремонт та технічне обслуговування авіаційної техніки, що дає можливість РФ підтримувати бойову готовність старих моделей літаків," - зазначив він.
Керівник ЦПД підкреслив, що кожен напад на цей завод "послаблюватиме можливості Росії утримувати свою авіацію в готовності до бойових дій".
Раніше надходила інформація про те, що в Смоленську цієї ночі, 21 січня, кілька вибухів рознеслися в повітрі, а в небі помічали безпілотники. Крім того, у районі міста діяли системи протиповітряної оборони Збройних сил Росії.
Спочатку в засобах масової інформації Росії повідомляли, що основною метою дронової атаки міг бути місцевий нафтопереробний завод. Однак згодом стало відомо, що під удар потрапив також Смоленський авіаційний завод.
У мережі були оприлюднені числені кадри про вибухи у Смоленську на тлі дронової атаки та роботи ППО. Також повідомлялося про пожежі у місті.
Губернатор Смоленської області взяв на себе відповідальність за повітряний напад на Україну. Водночас російський посадовець заявив, що спроба атаки за допомогою безпілотників на об'єкти в регіоні була "зупинена", і ніхто не постраждав.
"На поверхні землі та на верхівках деяких будівель зафіксовані пошкодження покрівель через падіння уламків безпілотників. Крім того, вікна в житлових будинках також отримали ушкодження", - зазначив губернатор у своєму ранковому повідомленні в Telegram.
Варто зазначити, що в ранковому звіті Міністерства оборони Російської Федерації повідомляється про успішне перехоплення та знищення 55 українських безпілотників, які були зафіксовані над п'ятьма регіонами. З цієї кількості десять дронів було знищено в Смоленській області.