Ізраїльські удари призвели до зниження виробництва балістичних ракет в Ірані, - повідомляє WP.


Цю інформацію розповсюджує РБК-Україна, посилаючись на матеріали The Washington Post.

Колумніст Девід Ігнатіус у своєму матеріалі підкреслює, що Іран, здається, проходить через один з найкритичніших етапів у своїй новітній історії. Його підконтрольні військові формування в Газі, Лівані та Сирії зазнали серйозних поразок, а повітряна оборона виявилася зруйнованою після ізраїльських авіаційних атак.

Він також навів слова колишнього міністра оборони Ізраїлю Йоава Галанта, який на брифінгу цього тижня зазначив, що метою ізраїльських атак є послаблення Ірану та зміцнення позицій Ізраїлю. Галант підкреслив, що важливо, аби Тегеран не мав можливості відповісти військовими діями на майбутні удари. Він також додав, що бомбардування Ірану 26 жовтня відкрило "вікно можливостей" для дій проти цієї країни, поки вона не створила ядерну зброю.

Ігнатіус підкреслив, що Ізраїль здійснив атаки на важливі елементи балістичних ракет. Зокрема, були націлені всі установки для змішування, які виготовляють твердий паливний склад для іранських ракетних підрозділів.

Згідно з інформацією, отриманою від ізраїльського військового джерела, до жовтневої атаки Іран мав можливість виробляти достатню кількість твердого пального для виготовлення двох нових балістичних ракет щодня. Наразі, однак, ймовірно, його виробничі потужності скоротилися до однієї ракети на тиждень, і ця нестача може зберігатися протягом усього року, - зазначається у публікації.

На думку ізраїльських чиновників, упродовж наступних двох років, Іран не зможе суттєво поповнити свій обмежений арсенал балістичних ракет.

Одночасно, колумніст підкреслює, що нові слабкості Ірану можуть спонукати країну до формування ядерного потенціалу як способу утримання своїх противників, які в іншому випадку можуть виявитися незупинними.

"Іран володіє паливом, необхідним для створення ядерної бомби, однак американські експерти вважають, що процес виготовлення боєголовки, придатної для установки на балістичну ракету великої дальності, займе ще кілька місяців. Серед усіх викликів, які постануть перед Дональдом Трампом, напруженість між Ізраїлем та Іраном може виявитися найбільш критичною та загрозливою", – йдеться в статті.

Ігнатіус зазначив, що майбутнє рішення США щодо використання вразливостей Ірану — чи то через укладення обов'язкової ядерної угоди, чи, в разі невдачі, через активні військові дії — залишиться на розсуд новообраного президента Дональда Трампа.

Автор колонки звернув увагу на те, що, відповідаючи в листопаді на запитання про ймовірність конфлікту з Іраном після свого вступу на посаду 20 січня, Трамп з загадковим тоном зазначив у журналі Time, що "можливе все".

Related posts