Австрія закликає Європейський Союз залишити можливість відновлення імпорту російського газу.


Міністерство енергетики Австрії оголосило, що Європейському Союзу слід зберегти опцію для відновлення імпорту російського газу, якщо буде укладено мирну угоду для завершення конфлікту в Україні.

Цю інформацію оприлюднила газета Financial Times.

"Австрійське міністерство енергетики заявило в інтерв'ю газеті, що Брюссель повинен залишити можливість оцінити ситуацію після закінчення війни."

Ця заява підтверджує інформацію про те, що державна секретарка з енергетичних питань Елізабет Цегетнер на зустрічі в Люксембурзі в понеділок закликала своїх колег з ЄС розглянути можливість відновлення імпорту газу з Росії. Про це повідомили дипломати, які мають інформацію про хід переговорів.

Це перший випадок з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році, коли країна ЄС, окрім Угорщини чи Словаччини, публічно говорить про можливе повернення до закупівлі російського газу після завершення війни.

У той же час, Європейська комісія має намір у вівторок виставити пропозицію про заборону укладання нових угод на постачання газу з Росією, а також про припинення діючих контрактів протягом найближчих двох років, незалежно від підсумків мирних переговорів.

Єврокомісар з питань енергетики Дан Йоргенсен у понеділок висловив думку, що навіть якщо буде досягнуто мирну угоду, імпорт газу з Росії не слід відновлювати.

"Це було б абсолютно безглузде рішення, яке лише знову заповнило б військовий бюджет Путіна. Це означало б повторення старих помилок," - зазначив він.

На відміну від вугілля, імпорт якого ЄС заборонив у 2022 році, та обмеження цін на нафту з боку G7, газ не підпадає під офіційні санкції ЄС.

Однак більшість держав, зокрема Німеччина, фактично зупинили купівлю російського газу, незважаючи на суттєві економічні наслідки. Тим часом імпорт російського зрідженого газу (LNG) зріс до рекордних обсягів, досягнувши 16,5 мільйонів тонн у 2023 році.

Європейські представники раніше вели дискусії про доцільність включення повернення до імпорту російського газу в потенційні мирні угоди з Росією. Проте, Європейська комісія рішуче виступає проти такого розвитку подій.

Також Брюссель пропонує повністю заборонити використання газопроводів Nord Stream, що з'єднують Німеччину з Росією -- цей крок підтримує канцлер ФРН Фрідріх Мерц, як спосіб запобігти спробам повернення до дешевих поставок із Росії.

Австрія historically demonstrated a significant reliance on Russian gas, with approximately 80% of its imports originating from Russia prior to the onset of the war. This was facilitated through long-term agreements established between Gazprom and the Austrian firm OMV, of which 31.5% is government-owned. In December of the previous year, OMV officially severed its ties with Gazprom following an extended contractual dispute.

Хоча Відень і розширив постачання газу з інших європейських країн, зокрема Німеччини, Австрію часто критикують за повільне зменшення залежності від Росії. Водночас країна дотримується нейтралітету в політиці, але підтримує санкції проти РФ.

Сусідами Австрії є Угорщина та Словаччина, які залишаються енергозалежними від Росії та мають проукраїнські уряди. Вони активно виступають проти ініціативи Єврокомісії, що передбачає повну заборону на імпорт російських енергетичних ресурсів до 2027 року.

Напомним:

Related posts