Axios: Команда Трампа прагне до зміни влади у Венесуелі.
Нова адміністрація обраного президента США Дональда Трампа має намір, щоб венесуельський диктатор Ніколас Мадуро пішов з посади глави держави. Таку інформацію оприлюднило видання Axios, посилаючись на анонімні джерела, знайомі з даною ситуацією.
У матеріалі йдеться, що Венесуела за часів Мадуро стала величезною проблемою для Латинської Америки та США. На її частку припадає найбільша сучасна міграція в Західній півкулі -- майже 8 млн людей втекли від режиму за останнє десятиліття.
У команді Трампа стверджують, що хочуть, аби Мадуро пішов шляхом нещодавно поваленого диктатора Сирії Башара Асада. Але зміна режиму не обов'язково означає військові дії, кажуть радники новообраного президента США.
"Ми не заперечували б, якби Мадуро став сусідом Асада в Москві," - зазначив радник Трампа, який бере участь у обговореннях зовнішньої політики, в коментарі для Axios.
Журналісти вказали, що під час своєї кампанії перед виборами Трамп обвинувачував Мадуро в тому, що він навмисно відправляє злочинні угруповання, зокрема Tren de Aragua, до Сполучених Штатів.
Нещодавно сенатор з Флориди Марко Рубіо, якого Трамп висував на посаду держсекретаря і який колись став ціллю атаки з боку венесуельської групи, висловив думку, що Венесуела, яка має великі запаси нафти, але страждає від фінансової нестачі, "контролюється злочинною організацією, що займається наркотиками, і яка фактично перетворилася на національну державу".
Трамп запровадив санкції проти Венесуели під час свого першого терміну, але незрозуміло, що хоче зробити новообраний президент, щоб усунути Мадуро з посади.
Інтерес Трампа до зміни режиму у Венесуелі посилився після того, як у вівторок чинний президент США Джо Байден, ухвалив рішення послабити обмеження щодо Куби. Водночас Трамп вважає соціалістичний режим Куби центром проблем Латинської Америки.
Видання повідомило, що у листопаді 2024 року нафтові компанії та інвестори розпочали активну кампанію для відновлення відносин між США та Венесуелою. Передбачалося, що угода включатиме зменшення американських санкцій і збільшення постачання нафтопродуктів з Венесуели. В обмін Венесуела могла б погодитися на уповільнення темпів еміграції або навіть на повернення мільйонів мігрантів, яких депортували з території США.
Проте Трамп не проявляв особливого зацікавлення в укладенні угоди з Мадуро.
"Ми не маємо потреби імпортувати енергію з Венесуели, адже у нас її в 55 разів більше, ніж у них", - зазначив новообраний президент США минулого місяця.