Білий дім передав Конгресу конфіденційну доповідь, що стосується військової стратегії в Україні, згідно з інформацією Reuters.


Асистент конгресмена зазначив, що документ був переданий законодавцям 9 вересня, і вони досі не мали часу для його аналізу. Два інші неназвані джерела підтвердили, що звіт дійсно був отриманий.

За два з половиною роки з моменту повномасштабного вторгнення Росії Конгрес схвалив виділення майже 175 млрд доларів допомоги та військової допомоги Україні та союзним країнам.

Після кількох місяців затримки Палата представників, очолювана республіканцями, у квітні ухвалила закон про додаткові витрати на суму 95 млрд доларів, який включав фінансування у розмірі 61 млрд доларів для України, а також мільярди доларів для Ізраїлю, цивільного населення в зонах конфліктів у всьому світі та для "протидії комуністичному Китаю" в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Згідно з цим законодавством, Конгрес зобов'язав адміністрацію Байдена підготувати детальну стратегію стосовно України до початку червня.

Підтримка України з боку Байдена отримує схвалення як від демократів, так і від багатьох республіканців у Конгресі. Проте деякі представники Республіканської партії висловлюють незадоволення щодо його адміністрації через обмеження на використання американської техніки Україною, зокрема, відмову у наданні озброєнь, здатних завдавати ударів по цілям на території Росії.

Вашингтон зменшив використання цієї зброї через нестачу запасів ракет, відсутність об'єктивних причин для її застосування, адже більшість російських літаків перебувають за межами досяжності, а також через страх, що це може призвести до загострення конфлікту.

Через кілька тижнів після того, як останній термін закінчився, а звіт так і не був поданий, деякі члени Конгресу заявили, що вони розчаровані і розглянуть можливість блокування подальшого фінансування.

У заяві, відправленій агентству Reuters наприкінці серпня з приводу звіту, сенатор Джим Ріш, головний республіканець у сенатському Комітеті із закордонних справ, сказав, що він підтримує допомогу Україні, але не робить цього сліпо.

"З самого початку війни, розв'язаної Путіним проти України, ми зверталися до адміністрації Байдена-Гарріс з проханням розробити план дій, як США та їхні союзники можуть підтримати Україну в її боротьбі. Коли наші запити залишилися без відповіді, ми прийняли законодавче рішення про направлення стратегії до Конгресу, проте термін вичерпався, а відповідь так і не надійшла. Президент Байден і віце-президент Гарріс мають надати цю стратегію не лише нам, а й американському суспільству. Їхня бездіяльність свідчить про те, що або у них немає чіткої стратегії, або вони бояться її оприлюднити", - підкреслив тоді Ріш.

Related posts