Шкрабатовський зазначив, що важливо заохочувати бізнес до співпраці з продуктовими банками.
Українська федерація банків продовольства (УФБП) розробила законопроєкт, що передбачає податкові пільги для компаній, які співпрацюють з продуктовими банками.
Про це в інтерв'ю Укрінформу розповів голова правління УФБП Дмитро Шкрабатовський.
"Ми розробили законопроєкт, що передбачає введення для харчових продуктів двох видів термінів, як це практикується в окремих європейських країнах. Це буде термін реалізації та термін, протягом якого продукт придатний для споживання. Саме у цей період продукти можуть бути передані до продовольчих банків для подальшого розподілу серед населення", - підкреслив Шкрабатовський.
Ініціатори даної пропозиції висловили ідею звільнити від сплати ПДВ виробників та ритейлерів, які безкоштовно передають продукти харчування до банків продовольства. Крім того, вони рекомендують заборонити утилізацію їжі в разі, якщо є можливість передати цю продукцію до вказаних банків.
"Співпраця виробників і ритейлерів з банками продовольства повинна бути вигідною. Хоча частина бізнесу вже має досвід взаємодії з нами, постійно виникає одне й те ж питання: підприємства не отримують жодних пільг чи стимулів від держави для офіційної передачі товарів з обмеженим терміном придатності на благодійні цілі", - зазначив він.
На даний момент в Україні функціонує п'ять регіональних продовольчих банків, розташованих у Київській, Чернігівській, Сумській, Харківській та Одеській областях. Як зазначив Шкрабатовський, у майбутньому планується подальше розширення цієї мережі.
Як повідомлялося, Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства й Українська федерація банків продовольства (УФБП) підписали меморандум про співпрацю, який передбачає спільну роботу над законопроєктом про створення в Україні мережі банків продовольства.





