Британська розвідка повідомила, що захоплення Покровська російськими військами створить додаткові труднощі для ЗСУ у забезпеченні постачання військових ресурсів у регіоні.
Протягом минулого тижня російські сили прискорили просування до Покровська і тепер, ймовірно, перебувають за приблизно десять кілометрів до міста. Про це в своєму звіті за 1 вересня повідомило британське Міністерство оборони. Просування російських військ, ймовірно, уповільниться, коли вони досягнуть забудови, кажуть аналітики.
Покровськ є ключовим логістичним вузлом для ЗСУ на Донбасі, і його захоплення російськими силами значно ускладнить постачання для українських військ між Часовим Яром та Вугледаром, зазначається у повідомленні.
На інших ділянках на сході та півдні України темп операції залишається повільним і значні просування відсутні, вказують аналітики.
За даними американського Інституту вивчення війни (ISW), Росія, ймовірно, передислокувала обмежені підрозділи, які підсилювали її операції в районі Покровська, з метою захисту Курської області від наступу Збройних сил України.
Курська операція ЗСУ тисне на росіян в кожному секторі театру воєнних дій, пишуть аналітики. Однак, вони вказують, що перекинуті на Курщину війська, ймовірно, не брали участі в бойових діях на лінії фронту, а "російське командування надзвичайно негативно ставиться до можливості забрати ефективні бойові підрозділи з лінії фронту в цих регіонах".
Президент Росії Володимир Путін і надалі занижує значення Курської операції Збройних сил України, натомість акцентуючи увагу на подіях у східних регіонах України. Про це в інтерв'ю The Washington Post заявив Ніко Ланге, експерт з американського Центру аналізу європейської політики СЕРА.
"Існує асиметрія, - вказує Ланге. - Територія втрачена на Донбасі - Росія її забере. Але Україна не може забрати Курськ і Путін про це знає".
Відповідаючи на питання Радіо Свобода на пресконференції в п'ятницю президент Чехії Петр Павел відкинув припущення, що прискорене просування РФ на Покровському напрямку в Донецькій області пов'язане з Курською операцією ЗСУ.
"Я не вважаю, що існує безпосередній зв'язок між операцією в Курській області та прискоренням російського наступу на Донбасі. Це просто свідчить про те, що російське керівництво продовжує прагнути захопити території всіх чотирьох областей, які вони вважають своїми. Вони сподіваються досягти цього протягом сприятливого періоду, поки погодні умови ще дозволяють проводити військові операції," - зазначив Павел.