Брянськ, Тула, Татарстан. Протягом ночі Україна здійснила атаки на численні цілі в Росії.


Влада Росії повідомила, що безпілотники знову завдали удару по місту Енгельс, де впродовж п'яти днів не вдавалося ліквідувати пожежу на нафтобазі. Атак також зазнали Саратов і Казань. Про серйозну загрозу з боку дронів, яку спостерігали, інформували посадовці Тульської, Воронезької та Брянської областей.

Джерело ВВС Україна в СБУ заявило, що в ніч на 14 січня уразили Алексінський хімічний комбінат (Тульська область), склади боєприпасів на аеродромі "Енгельс" (Саратовська область), Саратовський нафтопереробний завод і Брянський хімічний завод.

"Кожен уражений склад з боєприпасами, НПЗ, нафтобаза чи хімзавод - це болючий удар по спроможності РФ вести війну", - сказало джерело.

Російська влада також підтвердила атаку на Енгельс і Саратов. Місцевий губернатор Роман Бусаргін сказав, що через удари дронів "є пошкодження на двох промислових підприємствах".

Пресслужба 14-го окремого полку Сил безпілотних систем заявила, що у взаємодії з іншими складовими Сил оборони вдалося повторно уразили інфраструктуру військового аеродрому "Енгельс-2", на якому базуються літаки Ту-95МС та Ту-160 важкої бомбардувальної авіадивізії РФ.

На території нафтобази "Кристал" - займання цистерн з авіаційним паливом для Ту-160, які Росія використовує для атак на українські міста.

"Завершено багатоденну комплексну операцію, спрямовану на зниження можливостей стратегічної авіації противника", - йдеться у повідомленні 14-го полку.

Уперше українські дрони завдали удару по нафтобазі в Енгельсі 8 січня. Внаслідок атаки спалахнули цистерни, і вогонь тривав протягом п'яти днів. Генеральний штаб Збройних Сил України підкреслив, що основною метою операції було спричинення "логістичних труднощів" для російських авіаційних сил.

"Пошкодження нафтобази викликає серйозні труднощі в логістиці для стратегічної авіації російських військ та значно обмежує їх здатність завдавати удари по мирним українським містам і цивільним об'єктам", - повідомили у Генеральному штабі.

Під вогнем ворожих дій опинилися не лише Енгельс, а й інші населені пункти Росії.

У Саратові, згідно з інформацією місцевих медіа, сталася пожежа на нафтопереробному підприємстві "Саратовнефтепродукт". Проте, російські владні структури поки що не підтвердили ці відомості.

Заняття у школах у Саратові та Енгельсі у вівторок пройдуть у дистанційному режимі.

У передмісті Казані, яке 21 грудня вже стало мішенню для безпілотників, спалахнула пожежа на об'єкті з паливом.

"Вранці о 5:20 в околицях Казані сталася пожежа газової цистерни внаслідок атаки безпілотника," - повідомила пресслужба глави Татарстану.

Безпілотний літальний апарат вразив базу зрідженого газу в Казані, повідомляє "Вечірня Казань", посилаючись на свої джерела. Згідно з інформацією від ЗМІ, на території сталося загоряння не менше ніж трьох цистерн.

Інформація про пожежу на підприємстві "Оргсинтез", що з'явилася в російських телеграм-каналах, не знайшла підтвердження, повідомляє казанське видання "Бізнес Online".

Керівник Центру протидії дезінформації при РНБО України Андрій Коваленко стверджує, що це підприємство дійсно підпало під удар. Він зазначає, що "Оригсинтез" є об'єктом, який має "критичне значення" для військово-промислового комплексу Російської Федерації. За його словами, мова йде про поліаміди, синтетичний каучук та різноманітні хімічні сполуки, які застосовуються у виробництві бронетехніки, шин для танків та БТР, а також пластмас для виготовлення зброї. Крім того, завод виготовляє компоненти для вибухових речовин.

Згідно з інформацією від російських військових Telegram-каналів, місто Альметьєвськ у Татарстані також стало об’єктом нападу. Ймовірно, мішенню виступала нафтоперекачувальна станція.

Одним із перших про атаку дронів уночі у своєму телеграм-каналі написав голова Тульської області Дмитро Міляєв. З його постів випливало, що по регіону запущено щонайменше 17 безпілотників.

У Алексіні, після падіння частин безпілотників, було зафіксовано пошкодження декількох автомобілів та господарських споруд. Губернатор повідомив, що жертв немає.

Водночас російські новинні телеграм-канали, зокрема ASTRA, повідомили, що уламки безпілотників впали на території підприємства "Алексінський хімічний комбінат". Воно постачає продукцію на заводи з виробництва пороху, патронів і боєприпасів для російської армії.

Крім цього, БПЛА в ніч проти 14 січня атакували територію місцевої ТЕЦ і підприємство "Тулачермет" в Тулі. Це один з найбільших виробників і постачальників чавуну.

Губернатор Орловської області Андрій Кличков оголосив, що було знищено 17 українських безпілотників. "Ми змогли уникнути будь-яких ушкоджень та жертв", - зазначив він у своєму повідомленні в Telegram.

У Ростовській області було "нейтралізовано та знищено за допомогою засобів радіоелектронної боротьби" 14 безпілотних літальних апаратів. Внаслідок цього інциденту жодних постраждалих чи руйнувань не зафіксовано, повідомив губернатор Юрій Слюсар.

Губернатор Воронезької області Олександр Гусєв повідомив про знищення кількох безпілотних літальних апаратів, які були виявлені в небі над регіоном.

Про спробу ЗСУ завдати комбінованого ракетного удару також повідомив губернатор Брянської області Олександр Богомаз. За його словами, російські сили ППО знищили всі цілі, постраждалих не було.

Проте керівництво Сил безпілотних технологій повідомило, що вдалося здійснити удар по Брянському хімічному заводу в місті Сєльцо, який вважається "стратегічним об'єктом" військово-промислового комплексу Російської Федерації.

Завод виробляє порох, вибухівку та компоненти для ракетного палива.

Для проведення атаки були застосовані як дрони, так і ракети, повідомляє командування СБС.

"Дрони ефективно відвернули увагу російської протиповітряної оборони, що дозволило ракетам точно вразити ключові об'єкти. Після ракетного удару безпілотники дальнього радіусу дії нанесли удари по підстанціям та іншій критично важливій інфраструктурі," - йдеться у повідомленні.

BBC не має змоги самостійно підтвердити дані щодо ураження російських підприємств.

Міністерство оборони Російської Федерації наразі не висловилося щодо атак безпілотників у різних регіонах країни.

З метою забезпечення безпеки авіаційних перевезень під час дронових атак було тимчасово зупинено діяльність аеропортів у Казані, Саратові, Тамбові, Пензі, Ульяновську, Нижньокамську, Іжевську та Уфі, як повідомила Росавіація. Аеропорти в Саратові та Ульяновську вже відновили свою роботу.

Згідно з інформацією, що поширюється в російських новинних телеграм-каналах, напад, що стався в ніч на 14 січня, виявився наймасштабнішим з початку року. Українські сили застосували приблизно 200 безпілотних літальних апаратів, а також випустили п'ять ракет ATACMS.

Related posts