Які добрива використовувати для троянд восени перед зимовим укриттям: експерт-садівник поділився найкращим рішенням.


Осінній період є часом, коли під трояндовими кущами слід застосовувати підвищену кількість фосфору і калію, підкреслив фахівець.

Зараз актуальна тема підживлення троянд перед зимівлею - саме час попіклуватися про те, щоб рослина перенесла низькі температури. Для цього потрібно зробити кілька важливих кроків - коротко обрізати кущі, провести обробіток від шкідників та хвороб, утеплити кореневу систему, а також "підгодувати". Раніше було пояснено, як обрізати троянди після цвітіння, щоб вони пишно цвіли влітку повторно.

Ці квіти не бояться морозу, але їм може нашкодити морозний вітер. Якщо обмерзне стебло квітки - це нестрашно. Важливо, щоб була вкрита коренева система, наприклад, скошеною травою, ґрунтом чи корою. Крім того, рослину потрібно обробити інсектицидом та фунгіцидом. Детально про підживлення троянд розповів кореспонденту УНІАН експерт із садівництва, ландшафтний дизайнер Олександр Мельник.

Існує кілька способів підживлення рослин: можна використовувати мінеральні добрива, водорозчинні препарати, а також традиційні методи, наприклад, дріжджі.

В осінній період вносити у ґрунт під сам кущ троянд потрібно більше фосфору та калію, - саме ці мікроелементи зі складу міндобрив потрібні рослині, щоб підготуватися до зимівлі. Можна використати рідкі препарати - антистресові (біостимулятори) чи гранульовані добрива з найнижчою часткою азоту.

Восени суперфосфат також є корисним для троянд — це просте добриво, яке містить невелику кількість азоту, але значну кількість калію, фосфору та магнію. Однак їхня оптимальна дія виявляється навесні, коли такі добрива забезпечують рослинам потужний старт і стимулюють активний ріст.

Експерт зазначив, що підживлення троянд за допомогою дріжджів є найбільш ефективним навесні. Використання дріжджів запускає процес бродіння, внаслідок чого виділяються корисні речовини, які сприяють активному росту рослин, що є особливо важливим у цю пору року.

За інформацією Мельника, оптимальним варіантом підживлення для цих рослин є гранульоване добриво з пролонгованою дією, відоме під назвою Osmocote. Це найефективніше гранульоване добриво для троянд, яке повільно розчиняється і діє протягом 3 до 6 місяців. Його використання є досить простим: потрібно всього лише розпушити ґрунт і додати це підживлення, після чого знову провести обробку землі.

Восени квітку потрібно обрізати - спосіб обрізки залежить від виду рослини. Звичайні троянди обрізають на висоту 25-30 сантиметрів, а коли йдеться про кущові - треба видалити ті гілки, які переросли, задерев'яніли, оскільки там можуть розмножуватися різні шкідники та хвороби.

Після цього рекомендується застосувати біостимулятори, а також приготувати бакову суміш, комбінуючи інсектицид та фунгіцид, які ефективні при низьких температурах. Це буде більш доцільно, ніж підживлення троянд дріжджами. Далі важливо прибрати з-під рослини опале листя та інші залишки, оскільки на них можуть залишатися збудники хвороб. Останнім етапом стане укриття коренів рослини.

Починати підготовку рослин до зими варто починати у 20-х числах жовтня. При цьому під час підживлення квітів треба орієнтуватися на погоду - головне, щоб температура не була нижче 10-15 градусів. Коли температура падає до 5-7 градусів вночі, то, як правило препарати, погано розчиняються та майже не працюють. Саме тому навіть найкраще добриво для троянд восени потрібно встигнути застосувати вчасно, щоб від нього було максимум користі.

Раніше повідомлялося, що в компостну яму можна складати різноманітні матеріали. Зокрема, серед дозволених для компостування відходів можна знайти залишки овочів та фруктів, м'ясні продукти, солому, тирсу та пташиний послід.

Related posts